Dziś mamy 23 marca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Jednorożec w bibliotece. Kolorowy i radosny dzień

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Jednorożec to mityczny stwór przypominający# konia z rogiem na czole. Symbol czystości i czarów pojawia się w wielu legendach i bajkach. Ta postać kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych doczekała się nawet swojego święta - obchodziliśmy je właśnie we wtorek - 9 kwietnia.

Już od czasów starożytnej Grecji ludzie wierzyli w magię i dobro tych zwierząt. Jednorożce uważane były za dzikie i piękne zwierzęta, były też symbolem siły, miłości, dobra i czystości.

Jednorożcowa mania opanowała cały świat. Oprócz kolorowych notesów, kosmetyczek z wizerunkiem mitycznego stworzenia, miłośnicy tzw. "konia z rogiem" mogą pełnoprawnie świętować ten radosny dzień

Jak obchodzić DZIEŃ JEDNOROŻCA? Najlepiej udać się do Biblioteki Dziecięcej, tak jak zrobiły to Gwiazdeczki z Przedszkola Słoneczko. Spotkały tam dużego jednorożca, który przeczytał im książeczkę „Gucio się cieszy”, opowiadał o szczęściu, zatańczył z dziećmi taniec radości, przeprowadził ćwiczenia relaksacyjne oraz poczęstował słodkościami. Na koniec Gwiazdeczki wykonały tematyczną pracę plastyczną. To był kolorowy i radosny dzień.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)