Dziś mamy 26 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 marca 2024

Nie żyje druhna Donia. Odeszła harcmistrzyni Aldona Siudzińska

fot. archiwum

fot. archiwum

Nie żyje znana harcmistrzyni z Nakła, Aldona Siudzińska#. Druhna Donia w listopadzie minionego roku obchodziła setne urodziny.

Aldona Siudzińska urodziła się w 1923 roku w Nakle. Z wykształcenia była farmaceutką. Naukę pobierała w Liceum Ogólnokształcące w Nakle. Przygodę z harcerstwem rozpoczęła w Nakielskiej Drużynie Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki, działającej przy nakielskim Gimnazjum. Drużyna ta prężnie funkcjonowała od 1930 do 1939 roku.

W latach osiemdziesiątych Aldona Siudzińska była jednym z założycieli Kręgu Starszych Instruktorów im. Adama Mickiewicza działającym przy Hufcu w Nakle. Wraz z innymi przekazywała młodym pokoleniom tradycje harcerskie. W Kręgu tym przez lata pełniła funkcję skarbnika. Przez wiele lat chętnie pomagała w wychowywaniu młodych harcerzy. Czynnie uczestniczyła w wielu obozach, gdzie sprawowała funkcję sanitariuszki.

Zawsze służyła radą i pomocą innym. Interesowała się sportem. Bardzo lubiła pływać, przyjemność sprawiała jej także jazda na nartach. Miała wielu przyjaciół. Bardzo troszczyła się też o zwierzęta, lubiła szczególnie koty. Od lat, 11 listopada organizowała w swoim domu niezapomniane spotkania. Dzień ten poświęcała pamięci poległym i pomordowanym harcerzom Hufca Nakielskiego.

Ostatnie lata swojego życia spędziła w Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów została wyróżniona „Złotą Odznaką Honorową”.

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pogrzeb druhny Doni Aldony Siudzińskiej wtorek 19.03. o godz. 13.00 na nakielskim cmentarzu.

Oceń artykuł: 17 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)