Dziś mamy 26 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 marca 2024

Nie żyje Michał Szweda. Był działaczem społecznym i organizatorem rejsów

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

fot. Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa

Michał był prawdziwy i dobry. Żył pełnią życia, pracował, podróżował#, korzystał, doceniał, brał pełną garścią jego uroki…. Może za szybko? Może za dużo? Może za intensywnie? Jednak bardzo radośnie i szczęśliwie…

Gdy tańczył, tańczyli wszyscy wokół, gdy płynął kajakiem, wszyscy płynęli za nim, gdy się śmiał, nie sposób było być smutnym, zarażał radością życia, dawał innym swoją energię, optymizm i wiarę w dobre zakończenie…

Był szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem, ale i godnym zaufania kolegą i przyjacielem. Był także działaczem społecznym, organizatorem rejsów żaglowych i spływów kajakowych.

Wspierał żonę Iwonę – prezeskę Stowarzyszenia Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa w organizacji wycieczek i imprez integrujących mieszkańców Rynarzewa i okolic. Bez niego nie odbyłby się żaden z kilkunastu spływów Gąsawką i Notecią do Nakła, on je organizował, prowadził i … kochał.

Żył krótko, ale prawdziwie….

Żegnaj Komandorze, żegnaj kolego i przyjacielu! Pewnie już pływasz po łąkach niebieskich i wszystko wokół Ciebie staje się radością.

Pogrzeb Michała Szwedy odbędzie się jutro, piątek, 15 marca, o 11.00,  w kaplicy na Cmentarzu Parafialnym w Rynarzewie.

W imieniu wszystkich, którzy Cię lubili i kochali, w imieniu naszej społeczności Artur Michalak

Oceń artykuł: 32 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)