Dziś mamy 2 grudnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

30 sierpnia 2022

Jak zmienić branżę na IT?

fot. powierzone

fot. powierzone

Wiele osób wciąż uważa, że branża IT jest otwarta głównie dla# absolwentów studiów informatycznych. Tymczasem karierę na rynku nowoczesnych technologii można zacząć bez kierunkowego wykształcenia. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby zmienić dotychczasową branżę na IT.

Rynek IT – jakie są oczekiwania pracodawców?

Posiadanie praktycznych umiejętności to kluczowa kwestia, aby rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na wymagania pracodawców. Na portalu Pracuj.pl z łatwością znajdziesz oferty skierowane do różnych specjalistów IT. W poszczególnych ogłoszeniach znajdziesz informacje na temat oczekiwanych umiejętności, w tym posługiwania się konkretnymi językami programowania i biegłą znajomością wskazanych technologii. Na podstawie wymagań uwzględnionych w ofertach pracy, szybko ustalisz, czego musisz nauczyć się, aby zdobyć wymarzoną posadę.

Kursy i szkolenia IT – jakie wybrać?

Nie musisz kończyć studiów informatycznych, aby rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Alternatywą jest ukończenie kursu lub szkolenia, co pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności. Naukę warto zakończyć odpowiednim certyfikatem, który przekona potencjalnego pracodawcę do posiadanych kompetencji. Godne uwagi są kursy programowania w wybranych językach, takich jak Java, Python, C++ czy JavaScript. Jeśli nie masz możliwości na uczestniczenie w stacjonarnych zajęciach, postaw na szkolenie online.

Portfolio specjalisty IT – dlaczego jest ważne?

Jeśli chcesz szybko zdobyć zatrudnienie na wybranym stanowisku z branży IT, powinieneś jak najszybciej zadbać o atrakcyjne portfolio. Zdobyte umiejętności warto od razu sprawdzać w praktyce, wyznaczając sobie konkretne zadania. Zrealizowane projekty będą dla potencjalnego pracodawcy realnym dowodem na to, że jesteś dobrze przygotowany do wykonywania danego zawodu. Należy podkreślić, że w branży IT praktyczne umiejętności są o wiele ważniejsze niż kierunkowe wykształcenie.

Zmień branżę na sektor nowoczesnych technologii i przekonaj się, jak szybko można znaleźć pracę jako specjalista IT. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami, aby sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na konkretne zawody. Możesz zostać np. programistą lub specjalistą od cyberbezpieczeństwa, aby rozpocząć karierę w branży IT.

 

Artykuł Sponsorowany - Materiał Partnera

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)