Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 marca 2024

Czy psychologia w biznesie to przyszłościowe studia? Rozwiewamy wątpliwości

Z roku na rok rośnie popularność psychologii w biznesie. To wszystko za sprawą zrozumienia, że# sukces firm nie zależy wyłącznie od jakości produktu czy działań marketingowych na wielką skalę. Równie duże znaczenie ma wykorzystanie psychologicznych aspektów nie tylko w strukturze korporacyjnej, ale także w komunikacji z klientami. Brzmi jak coś, czym chcesz się zajmować? Wybierz psychologię w biznesie na studiach licencjackich.

Studia z psychologii w biznesie – czy warto?

Na początku warto podkreślić dwie rzeczy. Pierwsza z nich to nazwa studiów, która w pełnej wersji brzmi: psychologia w biznesie i zarządzaniu. A druga – nie jest to oddzielny kierunek, a specjalność realizowana w ramach Psychologii I stopnia. W praktyce wygląda to tak, że przedmioty związane stricte z psychologią w biznesie zaczynają się od 4. semestru.

Czy warto wybrać tę ścieżkę zawodową? Mamy dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych kształceniem w ramach specjalności psychologia w biznesie – studia te są jednym z najnowszych modułów, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Coraz więcej firm – zarówno tych polskich, jak i międzynarodowych korporacji – zatrudnia absolwentów psychologii w biznesie i zarządzaniu na stanowisku lidera/menadżera zespołu. Oprócz tego wiedza i umiejętności zdobyte na studiach przydadzą się również w pracy w:

 • agencji reklamowej i PR,
 • obsłudze klienta,
 • działach sprzedaży, marketingu, HR czy EB.

Co więcej, po studiach z psychologii w biznesie możesz otworzyć własną działalność i prowadzić szkolenia lub oferować usługi doradcze. Czy warto w takim razie je ukończyć? Zdecydowanie tak.

Psychologia w biznesie – przedmioty na studiach

Czego uczą się studenci psychologii w biznesie? Przedmioty na tej specjalności obejmują następujące tematy: 

 • psychologia podejmowania decyzji,
 • psychologia marketingu,
 • komunikacja w biznesie,
 • podstawy zarządzania,
 • kultura organizacyjna i zachowania organizacyjne,
 • negocjacje i mediacje w biznesie,
 • zarządzanie zmianą,
 • psychologia szkoleń,
 • psychospołeczne warunki pracy,
 • autoprezentacja,
 • przywództwo i zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • stres i dysfunkcje w organizacji.

Tak skonstruowany program nauczania na studiach z psychologii w biznesie i zarządzaniu gwarantuje, że ich absolwenci będą w stanie sprawnie zarządzać zespołem, prowadzić mediacje i rozwiązywać konflikty, budować zespół, prowadzić rekrutację oraz wykorzystywać w praktyce aspekty psychologiczne wpływające na kształtowanie wizerunku i strategii marketingowej firmy.

Nowoczesne podejście do edukacji: psychologia w biznesie na studiach online

Co powiesz nie tylko na zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu nowej, rozwijającej się dziedziny, ale także na robienie tego w równie nowoczesny sposób? Taką możliwość daje np. psychologia w biznesie i zarządzaniu na studiach online, czyli prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki niej możesz połączyć edukację z pracą, podróżami, macierzyństwem albo innymi studiami, korzystając z wiedzy i doświadczenia odpowiednio wykwalifikowanej kadry.


Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)