Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Wegetariańskie diety pudełkowe w Bydgoszczy: najsmaczniejsze bezmięsne dania

fot. powierzone

fot. powierzone

Coraz więcej osób odchodzi od diet bogatych w mięso i decyduje się na# posiłki zawierające produkty pochodzenia roślinnego. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno dla środowiska, jak i dla organizmu. Sprawdź, jak wygląda menu diety pudełkowej ograniczającej spożycie mięsa.

Czy rezygnowanie z jedzenia mięsa faktycznie pomaga planecie?

Liczba ludności na Ziemi stale rośnie, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na żywność. Hodowcy zajmujący się produkcją mięsa na dużą skalę starają się sprostać temu wyzwaniu. Dążą do tego, by zwierzęta rosły szybciej i były większe, dbając jednocześnie o zapobieganie różnym ich chorobom.

Aby przyspieszyć ten proces, stosują antybiotyki, które mają chronić zdrowie i wspomagać rozwój zwierząt. Mięso pochodzące z takich hodowli trafia później na sklepowe półki i do naszych koszyków zakupowych, by ostatecznie znaleźć się na naszych talerzach.

Choć niektóre z antybiotyków ulegają zniszczeniu podczas obróbki cieplnej, ich nadużywanie prowadzi do wzrostu odporności na nie, co staje się problemem. Dodatkowo produkcja mięsa ma negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wobec tego coraz więcej osób postanawia przejść na dietę wegetariańską lub wegańską, która jest zdrowsza i bardziej zrównoważona dla środowiska.

Dieta wegańska a wegetariańska – różnice

Wegetarianizm i weganizm to diety roślinne eliminujące z jadłospisu mięso, bazujące głównie na spożywaniu warzyw i owoców. Między nimi jest sporo podobieństw, ale w rzeczywistości są to różne sposoby odżywiania się. Dieta wegańska jest bardziej restrykcyjną odmianą wegetarianizmu. Weganie eliminują ze swojego jadłospisu wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Są to m.in. jajka, masło, mleko, jogurt, sery czy miód – te z kolei są obecne w diecie wegetariańskiej.

Z czego to wynika? Weganie mocno zwracają uwagę na m.in. sposób pozyskiwania mleka czy na to, jak wygląda hodowla kur na jajka. Rezygnują więc z produktów, które są pozyskiwane na skutek hodowli.

Roślinne jedzenie w pudełkach

Dzisiaj standardem jest to, że cateringi dietetyczne mają w swojej ofercie diety wykluczające mięso i produkty odzwierzęce. Przykład? Wegetariańska, wegańska czy wegetariańska + ryby – to aż trzy warianty diety pudełkowej, które można zamówić na stronie wygodnadieta.pl oferującej dietę pudełkową w Bydgoszczy.

To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają wiele czasu na gotowanie, brakuje im pomysłów na bezmięsne dania lub chcą przetestować tę dietę, by sprawdzić, czy jest to dla nich. Posiłki są przygotowywane przez doświadczonych kucharzy i dietetyków, a także dostarczane pod wskazany adres.

Najlepsza roślinna dieta pudełkowa

Dieta roślinna niesie ze sobą wiele korzyści, o ile przestrzega się pewnych zasad. O co chodzi? Taki jadłospis na dłuższą metę może powodować pewnie niedobory. Rezygnując mięsa, organizm nie ma skąd czerpać witaminy B12. Chociaż jest ona obecna w nabiale, to nie w takim stopniu, by uzupełnić zapotrzebowanie całego organizmu. Weganie i wegetarianie muszą pamiętać o suplementacji witaminy B12 – najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Oprócz tego należy zadbać o prawidłowy poziom kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, a także o żelazo, ponieważ osoby stosujące roślinną dietę mają na nie zwiększone zapotrzebowanie – aż o 80 procent!

Na koniec witamina D. W tym przypadku nawet osoby jedzące mięso i nabiał są narażone na jej deficyt. Warto więc zadbać o odpowiednią suplementację.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)