Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2024

Zmiany w edukacji. Nowe obowiązkowe zajęcia w szkołach

fot. pixabay

fot. pixabay

Do szkół podstawowych ma zostać wkrótce wprowadzone# nauczanie z zakresu edukacji obywatelskiej. Jakie zmiany mają jeszcze nastąpić w szkołach?

Od września bieżącego roku uczniowie, którzy rozpoczną naukę w klasie I szkoły ponadpodstawowej (liceum ogólnokształcącym, technikum, branżowej szkole I stopnia) nie będą już uczyli się przedmiotu "historia i teraźniejszość". Przedmiot historia i teraźniejszość będzie nauczany tylko do zakończenia cyklu kształcenia przez uczniów klas drugich liceów i klas II/III technikum, którzy już rozpoczęli jego naukę.

Natomiast w klasach I-III szkół podstawowych prowadzone mają być obowiązkowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Z kolei uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych naukę udzielania pierwszej pomocy odbywać będą na zajęciach z wychowawcą.

Wprowadzane będą także zmiany o charakterze dostosowująco–porządkującym, dotyczące kształcenia zawodowego.

Oceń artykuł: 17 26

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (16) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (24)

  Nakielanka, w dniu 12-04-2024 09:39:13 napisał:

  Hej uczycielki nie czujecie się wyjomani przez czerwono-różowo-komuszy rząd . Gdzie są te z kartonami po margarynie z podłymi hasłami . A może wyjdziecie na Rynek i będziecie walczyć o likwidację szkół bo jak dzieci mają się uczyć kłamstwa, to szkoda naszych dzieci . Tfusko-aktywiszcze ładnie was rozegrali . Nie jeden uczeń , uczennica powinni wam na łeb wsadzić kosz z śmieciami . Może przyjdziecie po rozum do GŁOWY .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (21)

  Sadkowianin, w dniu 12-04-2024 10:32:31 napisał:

  „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Komuna wraca - będzie nowa historia i zaraz się okaże, że Polska zaatakowała III Rzeszę a oni się tylko bronili. Naród bez historii i tradycji nie jest już narodem. Zaraz będzie to co we Francji i Niemczech...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (20)

  Ja, w dniu 12-04-2024 10:57:11 napisał:

  Historia ma być w szkołach obowiązkiem dzieci mają wiedzieć kto jaka komu wyrządził krzywdę nie pozwólcie na to żeby historia zniknęła ze szkół .Od udzielania pierwszej pomocy w szkołach dla dzieci są nauczyciele .Gonić tych co niszczą nasza piękna Polskę .

  odpowiedz

  • 9 (9)

  jolka, w dniu 12-04-2024 15:27:13 napisał:

  Och jak prawda zabolała . Pamiętamy te wasze kabarety gdzie wcieliliście się w krowy , świnie a w buzi jeden wielki bluzg .

  odpowiedz

  • -5 (15)

  pół żartem, pół serio, w dniu 12-04-2024 18:07:25 napisał:

  Najwięcej zakłamania w historii spowodowały rządy pisowskie przez całe 8 lat i nie tylko .Przecież w tych podręcznikach do szkoły stworzyli historię po pisowsku . Tak ,to właśnie Lech położył stępkę w Ostrołęce pod budowę tunelu na zakopiance , czy tak jakoś .Wcześniej wybudował też Wawel, Pałac Kultury, Tatry oraz wykopał Bałtyk .Poprowadził rów do Szwecji ,wygrał kilka wojen .Tak , to wszystko zasługa Lecha .Jego dziedzictwem są również buty które Jarosław postanowił donosić. Raz jeden but ,raz inny . Niektóre z tych butów pamiętają czasy ,w których Lech zakładał NATO ,są więc pamiątkowe . Lech zbudował też Stocznie Gdańską, aby w niej zorganizować Solidarność . Chwilę później wybrał papieża Polaka. Tak ,Lech miał wielkie życie i bardzo trudne .Od samego początku ,praktycznie już od budowy piramid przeszkadzał mu Tusk . Nazwijmy Kulę Ziemską imieniem Lecha ! Niech Kosmos wie, niech wiedzą Obcy , że tak wygląda nasz historia ." o którą chodzi czytelnikom w Nakle .

  odpowiedz

  • -5 (13)

  Wstyd , w dniu 12-04-2024 18:16:47 napisał:

  Kaczyński rąbnął wieniec, Kamiński rzuca petami .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wf, w dniu 12-04-2024 23:14:20 napisał:

  Lepiej wprowadźcie nakaz uczenia wf w 1-3 przez wuefistow bo w naszej gminie są szkoły gdzie wf u uczą emerytki po operacji kolana.Szok. Ciekawe dlaczego taki aktywny zawsze w innych tematach Bartek H. nie widzi problemu. Hmm...zastanówmy się dlaczego.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Rodzic, w dniu 12-04-2024 23:38:39 napisał:

  Już po wyborach. Zamiast walczyć o stołki zajmnijcie się młodzieżą.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Xxx, w dniu 12-04-2024 23:44:59 napisał:

  Rodzic a ty się lepiej "zajmnij' kontaktem ze słownikiem języka polskiego. Bo chyba tobą się nie 'zajmnieli' w szkole nauczyciele.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Xx, w dniu 12-04-2024 23:58:04 napisał:

  A bedzie jeszcze gorzej.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  donek, w dniu 13-04-2024 08:46:37 napisał:

  Do - wstyd - czy o tym dowiedziałeś się w TVN czy z wyborczej ?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  jola, w dniu 13-04-2024 09:05:25 napisał:

  Mam pomysł taki , żeby zlikwidować szkoły , bo jak mają kształcić nasze dzieci na takich thebili jakich mamy teraz w rząxxie to naprawdę szkoda pieniędzy . Pani Nowicka proszę to rozważyć .

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Grx5, w dniu 13-04-2024 22:59:11 napisał:

  Nauczyciele to najbardziej roszczeniowa i zdeprawowana grupa zawodowa...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)