Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Zmarł emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Był duszpasterzem leśników

fot. freepik

fot. freepik

W środę, 7 lutego, zmarł ks. prałat #Mieczysław Bieliński, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.

Wprowadzenie trumny do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy nastąpi w Środę Popielcową – 14 lutego o godz. 18.30. Uroczystości, pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bp. Krzysztofa Włodarczyka, rozpoczną się w czwartek, 15 lutego, o godz. 11.00 w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej (ul. Orna 6). Po nich dalsze ceremonie na Cmentarzu Starofarnym przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.

Ks. Mieczysław Bieliński urodził się 23 sierpnia 1946 roku w Bydgoszczy. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy wstąpił w 1964 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 1 maja 1970 roku w gnieźnieńskiej katedrze, a prezbiteratu 28 listopada 1970 roku w bydgoskiej parafii św. Wojciecha z rąk bp. Jana Czerniaka.

Jako wikariusz pracował w: Orzechowie (MB Częstochowskiej), Gnieźnie (św. Michała Archanioła), Czerminie (św. Jakuba Apostoła), Bydgoszczy (św. Wincentego a Paulo, Miłosierdzia Bożego, MB Częstochowskiej).

W latach 1984-2022 był proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy oraz budowniczym kościoła na Miedzynia.

Przez wiele lat pełnił urząd dziekana Dekanatu Bydgoszcz I. Był prałatem, kanonikiem, diecezjalnym duszpasterzem leśników oraz duszpasterzem liturgicznej służby ołtarza.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)