Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2024
Wiadomości z regionu

Zlikwidowano dwie przydomowe krajalnie tytoniu. Towar zabezpieczony

fot. powierzone

fot. powierzone

Funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej oraz #Straży Granicznej wspólnie wykryli i zlikwidowali dwie nielegalne krajalnie tytoniu. Zabezpieczono ponad 350 tys. sztuk papierosów, ponad 1100 kg krajanki i suszu tytoniowego oraz maszyny do krojenia i pakowania tytoniu. Gdyby wyroby tytoniowe trafił do sprzedaży, szacowane straty budżetu wyniosłyby ponad 1,3 mln zł.

Mundurowi z kujawsko-pomorskiej KAS i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie realizując wspólne zadania w województwie podlaskim zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. W jego przestrzeni ładunkowej funkcjonariusze znaleźli 2500 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

W związku z dokonanym ujawnieniem przeszukano również miejsca zamieszkania zatrzymanego kierowcy w powiecie łukowskim (woj. lubelskie). Tym razem w ręce mundurowych wpadły nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa, papierosy luzem w pudelkach tzw. „pizzach”, susz tytoniowy, puste opakowania do papierosów oraz maszyny do cięcia tytoniu oraz pakowania paczek papierosów.

Zdobyte w kontrolowanych miejscach informacje oraz inne poszlaki, doprowadziły funkcjonariuszy na posesję w okolicach Płońska (woj. mazowieckie). W wyniku przeszukania znajdujących się na jej terenie pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów, mundurowi wykryli krajankę tytoniową, maszynę do ciecia liści tytoniowych, a także melasę tytoniową do fajek wodnych.

Podczas wszystkich czynności przeszukań przeprowadzonych w tej sprawie, funkcjonariusze KAS i SG znaleźli łącznie ponad 354 tys. szt. papierosów, 313 kg krajanki tytoniowej i 790 kg suszu tytoniowego. Gdyby nielegalne towary akcyzowe trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa przekroczyłyby kwotę 1,3 mln złotych z tytułu niezapłaconych podatków i cła.

Wykryte towary funkcjonariusze z KAS zabezpieczyli w magazynie depozytowym Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Naczelnik KPUCS prowadzi obecnie dalsze postępowanie w tych sprawach.

Dwóm zatrzymanym mężczyznom postawiono już zarzuty paserstwa akcyzowego. Grożą im wysokie grzywny.

Materiał: Bartosz Stróżyński / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)