Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

"Zdrowe i szczęśliwe życie". Pierwszy tydzień ferii w nakielskiej Dwójce

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszym tygodniu ferii zimowych pod hasłem# „Zdrowe i szczęśliwe życie” grupa pięćdziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w ciekawych i różnorodnych zajęciach.

Spotkania odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Poniedziałek był dniem zajęć profilaktycznych na temat bezpieczeństwa podczas ferii oraz na temat profilaktyki zdrowotnej. Tego dnia warsztaty poprowadziły panie Patrycja i Małgorzata z Sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy. Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez uczestników półkolonii zdrowych i smacznych kanapek. LasAlpakas to kolejna atrakcja feryjnych spotkań. Dzieci w pięknych okolicznościach przyrody poznały alpaki, uczestniczyły w ich karmieniu i poddały się ich terapeutycznemu działaniu.

W środę uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Po interesującej lekcji na temat Krajny podczas zajęć plastycznych wykonali papierowe laleczki.

Czwartek był dniem wyjazdu do Bydgoszczy do kina Helios na film pt. ”Akademia Pana Kleksa”, gdzie uczestnicy odbyli mądrą lekcję na temat empatii i walki z uprzedzeniami i lękami. Zajęcia sportowe to kolejna aktywność, która cieszyła się powodzeniem i dużym zaangażowaniem dzieci. Na zakończenie tygodniowych spotkań uczniowie podczas zajęć lepienia z gliny mogli wykazać się swoją dużą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi. Codziennie na uczestników półkolonii czekał poczęstunek i smaczny obiad. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem miło spędzili czas. Projekt był dofinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania problemów alkoholowych.

Materiał: Beata Witusińska / Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)