"Zamknięty Świat" za murem. Jak wygląda więzienie po zmroku?

fot. powierzone
Życie w więzieniu toczy się przez całą dobę, każdy dzień ma określony rytm. Funkcjonariusze Służby Więziennej realizujący swoje obowiązki# w dziale ochrony dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa nieustannie. Jak wygląda służba po zapadnięciu zmroku? Jakie obowiązki mają oddziałowi? Jak "brzmi" cisza za wysokim więziennym murem? Zajrzyjcie z Nami do "Zamkniętego Świata".
Za murem
365 dni w roku, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę funkcjonariusze działu ochrony zapewniają porządek i bezpieczeństwo w jednostkach organizacyjnych, dbając tym samym o społeczeństwo, poprzez izolację sprawców przestępstw. Codziennie realizują ustalony sposób ochrony, stosują przedsięwzięcia ochronne, pełnią służbę w oddziałach mieszkalnych, stosują zabezpieczenia techniczno-ochronne, zabezpieczają funkcjonowanie stanowiska dowodzenia.
Szczegółowe zadania
Zadania ochronne są realizowane z dbałością o każdy szczegół, bo właśnie te szczegóły finalnie decydują o jakości pracy i pozwalają zapewnić bezpieczeństwo i ład na terenie jednostki organizacyjnej. Codziennie funkcjonariusze działu ochrony dokonują kontroli osadzonych, kontroli wyznaczonych cel i pomieszczeń oddziału mieszkalnego, kontroli zachowania skazanych i nie dopuszczają do zachowań godzących w porządek i bezpieczeństwo zakładu. Tak wyglądają ich zadania w ciągu dnia, a jak wygląda służba pełniona nocą? Z jakimi sytuacjami muszą zmierzyć się funkcjonariusze Służby Więziennej? Jak wygląda pora nocna w więziennej odsłonie? Czy na terenie jednostki nieustannie jest Dowódca Zmiany? Co należy do jego obowiązków? Czy apel wieczorny jest codziennie? Na te i szereg innych pytań odpowiedź znajdziecie w kolejnym odcinku programu "Zamknięty Świat".
Zamnięty Świat - zobacz tutaj.
Chcesz chronić społeczeństwo? Wstąp w nasze szeregi!
Od dłuższego czasu w programie Zamknięty Świat pokazujemy Wam jak wygląda więzienna codzieność, jakie zadania realizują poszczególni funkcjoanriusze w różnych pionach służby. Tym razem pokazujemy służbę nocną! Być może uznasz, że wstąpienie w nasze szeregi będzie odpowiednią decyzją i ciekawym wyzwaniem. Jeśli chcesz zostać funkcjonariuszem w Służbie Więziennej, musisz pozytywnie przejść postępowanie kwalifikacyjne. W pierwszej kolejności sprawdzimy, czy spełniasz warunki przyjęcia do służby w Służbie Więziennej oraz zweryfikujemy twoje kwalifikacje, kompetencje i przydatność do jej pełnienia. O etat w Służbie Więziennej możesz ubiegać się, jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie. Dzięki różnorodności stanowisk przyjmujemy osoby po ukończeniu różnych kierunku studiów.
Po szczegóły zapraszamy tutaj: REKRUTACJA
Masz pytania? Prosimy o kontakt z działem kadr pod numerem telefonu (52) 587-44-33 . Udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.
Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Prawie rok od wybuchu wojny. Ukraińców mniej, ale nadal są z nami
- Dramatyczne losy Kazimierza Szopińskiego. Cudem przeżył obóz
- Chleb z mąki ze świerszczy. Komisja Europejska zatwierdziła nowy produkt
- Odznaki "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Nagrodzeni z naszego powiatu
- Rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Mija 78 lat
Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!
(czytaj więcej)Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.
(czytaj więcej)Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.
(czytaj więcej)