Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 marca 2024

Zajęcia praktyczne. Pierwszoklasiści w bydgoskim porcie lotniczym

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 21.03.2024 r. uczniowie pierwszej klasy #II Technikum kształcącego w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ZSŻŚ w Nakle nad Not. uczestniczyli w całodziennych zajęciach praktycznych, w bydgoskim porcie lotniczym.

Zajęcia praktyczne organizowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych mogą odbywać się dzięki porozumieniu dyrekcji szkoły z bydgoskim lotniskiem i Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej. Młodzież w sposób praktyczny zapoznała się z urządzeniami handlingowymi, urządzeniami stosowanymi w kontroli bezpieczeństwa i wyposażeniem Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej. Uczestnicy zajęć przed wejściem na płytę lotniska uczestniczyli także, w krótkim wykładzie dotyczącym właściwego postępowania z bagażem podczas podróży i ograniczeniami co do ilości i rodzaju bagażu dozwolonego podczas lotu.

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej już po raz kolejny staje na wysokości zadania i przyczynia się do rozwoju umiejętności uczniów szkół technicznych, poprzez organizowanie zajęć praktycznych w miejscach i zakładach pracy, w których to w niedalekiej przyszłości nasi absolwenci mogli znaleźć pracę i rozpocząć karierę zawodową. W momencie życia, w którym uczniowie się znajdują to właśnie szkoła odegra właściwą rolę fundamentu i obycia zawodowego w dorosłym życiu.

Urozmaicenie zajęć, a dzięki temu możliwości poznania struktury działania różnych przedsiębiorstw, zakładów pracy, podmiotów gospodarczych czy organizacji, już teraz może wpłynąć na właściwe ukierunkowanie młodego człowieka. Cel jest jeden - taki w którym chodzi o właściwe ukierunkowanie, a w przyszłości satysfakcję z wykonywanej pracy!

Materiał: Roger Nagelsmeier / ZSŻŚ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)