Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

23 lutego 2024

Ferie w Trzeciewnicy. Zabawy integracyjne, taneczne i sportowe

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Biblioteka w Trzeciewnicy w ramach ferii zimowych zorganizowała #dla dzieci szereg ciekawych zajęć.

Podczas wspólnie spędzonego tygodnia jak zawsze było gwarno i wesoło. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, tanecznych, oraz sportowych. Pierwszy dzień poświęcony był tematyce dinozaurów, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy archeolog wydobywając szczątki ukryte w skałach. Dużo frajdy sprawiło   własnoręczne stworzenie szkieletu tyranozaura. Nie mogło zabraknąć również słodkiego stołowego węża. Kolejny dzień spędziliśmy na nakielskim basenie. Środa również upłynęła nam na sportowo, „Balonowa siatkówka” „Double XL” czy Hula hoop na wędrówce” wymagało od nas dobrej kondycji. W czwartek udaliśmy się do Multikina w Bydgoszczy na film „Akademia Pana Kleksa”. W ostatni dzień naszych spotkań nie zabrakło zajęć kulinarnych. Ciepłe gofry znikały w okamgnieniu.

Różnorodność rozrywek i form pracy  sprawiła, że każdy z uczestników znalazł podczas tego tygodnia coś dla siebie.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)