Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2024

"Z kulturą mi do twarzy". Licealiści Krzywoustego w teatrze

fot. powierzone

fot. powierzone

Czy to emocje letniego snu, w którym swawola leśnych# duszków prowokuje miłosne perypetie kilkorga par? Czy oczarowały nas magiczne sztuczki Puka podważającego miłosne deklaracje kochanków? A może mroczne zaułki doprowadziły do zwątpienia w uczucia? Te i inne przemyślenia towarzyszyły uczestnikom projektu „Z kulturą mi do twarzy” realizowanego w I LO w ramach zajęć pozalekcyjnych dofinansowanych przez Powiat Nakielski.

29 maja 2024 r. koordynator projektu - Joanna Palka zorganizowała wyjazd do Teatru Nowego im. Izabelli Cywińskiej w Poznaniu na spektakl „Sen nocy letniej” w reż. Jana Klaty. Wartki, pełen wizualnych i muzycznych atrakcji spektakl przeniósł licealistów klasy I bchB oraz I mi w wir interakcji aktorskich, prowokację oklasków i sen, który okazał się manifestem i niezgodą na przemoc…

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)