Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024

X Wielki Test Wiedzy Geograficznej. Nie zabrakło reprezentacji Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej #Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu był w sobotę 13 kwietnia 2024 r. organizatorem jubileuszowego ogólnopolskiego X Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej.

W sali audytoryjnej wydziału zasiadło 97 uczennic i uczniów z całej Polski tworząc zespoły trzyosobowe. Reprezentację  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią stanowiły trzy osoby:  Aleksandra Świniarek z klasy 4 angielsko-geograficznej oraz Kornelia Sieja i Karol Liedke z klasy 3 matematyczno-informatycznej. Opiekunem młodzieży był nauczyciel geografii – Andrzej Kinderman.

W pierwszej części Wielkiego Testu zadaniem uczestników było rozwiązanie 50 zadań z różnych dziedzin geografii w ciągu 50 minut. Pięć najlepszych zespołów zakwalifikowało się do II etapu (ustnego), składającego się z 6 rund pytań. Do finału weszły zespoły licealistów z Gdańska, Inowrocławia, Krakowa i Płocka .

Oprócz konkursu wiedzy ważnym wydarzeniem w ramach Wielkiego Testu był udział Oli, Kornelii i Karola w warsztatach geograficznych prowadzonych przez pracowników naukowych UMK, które w znaczący sposób rozwinęły umiejętności oraz poszerzyły wiedzę geograficzną.

Udział młodzieży „Krzywoustego” w X Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej był kolejnym etapem systematycznej pracy z uzdolnionymi geograficznie uczniami w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Pasjonaci geografii w Krzywoustym”, zaakceptowanego przez organ prowadzący – Powiat Nakielski.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)