Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 października 2023

XXIII Dzień Papieski. Diecezjalna pielgrzymka i rajd rowerowy

fot. Diecezja Bydgoska

fot. Diecezja Bydgoska

15 października przeżywać będziemy #w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Wydarzenia o charakterze diecezjalnym będą przeżywane na Jasnej Górze oraz w Bydgoszczy.

Program:

13 i 14 października – wyjazd na Jasna Górę w ramach diecezjalnej pielgrzymki, czuwanie, animacja prowadzona przez stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

15 października – Msza św. w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy o godz. 11:30 animowana przez studentów, po niej rozwiązanie konkursu literacko-plastycznego z wręczeniem nagród

15 października – rajd rowerowy o długości 26,5 kilometra (odpowiadający długości pontyfikatu Jana Pawła II) – trasa z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach, start o godz. 13.00. Szczegóły pod numerem: 790 282 787. Link do rejestracji TUTAJ.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)