Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci. Spotkania edukacyjne

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

W odpowiedzi na alarmujące raporty, które wskazują na #znaczny wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci organizujemy spotkania edukacyjne dla rodziców oraz opiekunów uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwsze, we wtorek 26 września w Koronowie.

- Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach realizacji kampanii w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży odbędzie się cykl spotkań, które poprowadzi Magdalena Masłowska, doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego.  Zajmując się wspieraniem rodziny w kryzysie.

Miejsca i terminy otwartych spotkań:

 • 26 września, godzina 17, aula Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie, ulica Dworcowa 53,
 • 3 października, godzina 17, Przystań Powiat Nakielski w Nakle Nad Notecią, ulica Notecka 4,
 • 4 października, godzina 17, sala Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, ulica Dominikańska 35.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Matka , w dniu 22-09-2023 13:39:39 napisał:

  Edukacja to jedno, ale co z tego, kiedy do lekarza psychiatry lub psychologa czeka się miesiącami.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 22-09-2023 20:17:29 napisał:

  Wypad ze szkół z komputerami nauczanie ma się odbywać po staremu bez komputerów.Nauczyc dzieci pisania czytania prawdziwej historii .Nauczyciele chcą uczyć dzieci ktoś im w tym przeszkadza.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Martynka stara panna, w dniu 23-09-2023 10:28:34 napisał:

  Sami hodujecie te mutanty. Zawozicie je do szkoły jakbyście mogli to wjechlaibyscie pod sama klase we wszystkim ich wyręczacie dajecie im telefony a oni nic nie potrafią i nic nie umia i sa zaburzone praktycznie od urodzenia i takie juz zostaną do końca kiedyś dzieci bawiły się i współpracowały na podwórku teraz siedzą razem w kolejce do psychiatry co za czasy a jak dorosana to do zamiatania ulic będą sie nadawać introwertyki.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  CNA, w dniu 23-09-2023 11:55:41 napisał:

  No w tych przypadkach zgadzam się z w/w komentarzem dodam że badania psychologiczne psychiatryczne zwą jak zwą zacząć od od matek,ojców roszczeniowych już od zarodka dramat spoleczny słynne powiedzenie że ,,Ryba psuje się od głowy,, niech sobie wezmą głowy do myślenia .

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Darek, w dniu 23-09-2023 12:50:44 napisał:

  faszerujcie dzieci lekami od malego ciekawe co pozniej z nich wyrosnie i jakie choroby beda miec.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 24-09-2023 09:23:24 napisał:

  Z moim synem chodzi do przedszkola chłopiec który ma problemy....syn często opowiada o tym że krzyczy, złości się, rzuca przedmiotami, bije i popycha nie tylko dzieci ale też Panie w przedszkolu.....syn często mówi że się boi....chłopiec jest 6 latkiem dużym i silnym.... i co zrobić?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa hal
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)