Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 września 2023

Wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci. Spotkania edukacyjne

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

W odpowiedzi na alarmujące raporty, które wskazują na #znaczny wzrost zaburzeń psychicznych wśród dzieci organizujemy spotkania edukacyjne dla rodziców oraz opiekunów uczniów szkół ponadpodstawowych. Pierwsze, we wtorek 26 września w Koronowie.

- Zdrowie to nie tylko brak objawów i dolegliwości fizycznych, ale dobre samopoczucie psychiczne, emocjonalne i społeczne. Rolą samorządu województwa jest promocja i ochrona zdrowia w regionie, dlatego wspieramy organizacje pozarządowe, których celem działania jest dobre życie mieszkańców – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach realizacji kampanii w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży odbędzie się cykl spotkań, które poprowadzi Magdalena Masłowska, doświadczony pedagog, suicydolog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego.  Zajmując się wspieraniem rodziny w kryzysie.

Miejsca i terminy otwartych spotkań:

 • 26 września, godzina 17, aula Zespołu Szkół Zawodowych w Koronowie, ulica Dworcowa 53,
 • 3 października, godzina 17, Przystań Powiat Nakielski w Nakle Nad Notecią, ulica Notecka 4,
 • 4 października, godzina 17, sala Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie, ulica Dominikańska 35.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Matka , w dniu 22-09-2023 13:39:39 napisał:

  Edukacja to jedno, ale co z tego, kiedy do lekarza psychiatry lub psychologa czeka się miesiącami.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 22-09-2023 20:17:29 napisał:

  Wypad ze szkół z komputerami nauczanie ma się odbywać po staremu bez komputerów.Nauczyc dzieci pisania czytania prawdziwej historii .Nauczyciele chcą uczyć dzieci ktoś im w tym przeszkadza.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Martynka stara panna, w dniu 23-09-2023 10:28:34 napisał:

  Sami hodujecie te mutanty. Zawozicie je do szkoły jakbyście mogli to wjechlaibyscie pod sama klase we wszystkim ich wyręczacie dajecie im telefony a oni nic nie potrafią i nic nie umia i sa zaburzone praktycznie od urodzenia i takie juz zostaną do końca kiedyś dzieci bawiły się i współpracowały na podwórku teraz siedzą razem w kolejce do psychiatry co za czasy a jak dorosana to do zamiatania ulic będą sie nadawać introwertyki.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  CNA, w dniu 23-09-2023 11:55:41 napisał:

  No w tych przypadkach zgadzam się z w/w komentarzem dodam że badania psychologiczne psychiatryczne zwą jak zwą zacząć od od matek,ojców roszczeniowych już od zarodka dramat spoleczny słynne powiedzenie że ,,Ryba psuje się od głowy,, niech sobie wezmą głowy do myślenia .

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Darek, w dniu 23-09-2023 12:50:44 napisał:

  faszerujcie dzieci lekami od malego ciekawe co pozniej z nich wyrosnie i jakie choroby beda miec.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 24-09-2023 09:23:24 napisał:

  Z moim synem chodzi do przedszkola chłopiec który ma problemy....syn często opowiada o tym że krzyczy, złości się, rzuca przedmiotami, bije i popycha nie tylko dzieci ale też Panie w przedszkolu.....syn często mówi że się boi....chłopiec jest 6 latkiem dużym i silnym.... i co zrobić?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)