Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Wycieczka edukacyjna. Uczniowie Czwórki i Żeglugi w Bydgoszczy

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 06 lutego br. uczniowie klasy #I TE Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VII C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

W Muzeum Oświaty siódmoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej realiom polskiego szkolnictwa okresu międzywojennego. Uczniowie mieli okazję m. in. dowiedzieć się o systemie kar oraz spróbować swoich sił  w pisaniu atramentem. Uczniowie Żeglugi zaznajomili się z osobą Mariana Rejewskiego - wybitnego matematyka i kryptologa, który przyszedł na świat 16 sierpnia 1905 r. w Bydgoszczy. Marian Rejews łamiąc wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim kod Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej, przyczynił się do szybszego zakończenia II wojny światowej.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)