Wycieczka do stolicy. Uczniowie Krzywoustego zwiedzali Warszawę

fot. powierzone
W dniach 14-15 września uczniowie klasy #2 angielsko-geograficznej B, 2 angielsko-geograficznej A oraz 3 biologiczno-chemicznej uczestniczyli wycieczce do Warszawy. Opiekę sprawowały nauczycielki Romana Jelińska i Wiesława Łojek.
Pierwszy dzień rozpoczął się spacerem po Starówce. Uczniowie poznali historię Warszawy, którą w niezwykle fascynujący sposób przedstawił pan przewodnik. Następnym punktem programu był Zamek Królewski, którego wnętrza zachwyciły bogactwem zdobień i unikalnymi dziełami sztuki. Obrazy autorstwa Jana Matejki czy Canaletta wywarły wrażenie na uczestnikach swoimi rozmiarami i pieczołowitym przedstawieniem detali. Dzień zakończył się spacerem w pięknych okolicznościach przyrody Łazienek Królewskich.
Drugiego dnia grupa licealistów zwiedziła miejsca upamiętniające tragiczną historię i waleczność warszawiaków - Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Ciekawym punktem wycieczki była lekcja muzealna w Muzeum Narodowym na temat wykopalisk pod kierownictwem profesora Michałowskiego w Faras w Afryce. Uczniowie mieli również okazję podziwiać panoramę stolicy z tarasu widokowego na trzydziestym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Piękna pogoda pozwoliła dostrzec wiele charakterystycznych obiektów miasta.
Pobyt w Warszawie był niezwykle ciekawą lekcją historii, ale również pozwolił na zacieśnienie więzi koleżeńskich.
Materiał: Romana Jelińska / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria































Czytaj również
- Spotkania profilaktyczne dla uczniów. Prelekcje na temat bezpieczeństwa
- Policjanci w szkole. Tematyka pogadanek dostosowana do wieku odbiorców
- Spływ kajakowy i ognisko z kiełbaskami. Wyprawa integracyjna uczniów
- "Bo warto być dobrym człowiekiem". Tydzień Wychowania w Dwójce
- Mundurowi z wizytą w szkole. Dzieci usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa
"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.
(czytaj więcej)Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.
(czytaj więcej)