Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

23 lutego 2024

Wybrzmiały liryczne piosenki o miłości. Recital Joanny Mioduchowskiej

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W deszczowe popołudnie, 22 lutego zawitała #do nakielskiej biblioteki Joanna Mioduchowska, pieśniarka, autorka piosenek, które znalazły uznanie zarówno w kręgach piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, muzyki folk i blues, ostatnio także muzyki country.

Śpiewa akompaniując sobie na gitarze i harmonijkach ustnych solo lub w większym składzie instrumentalnym.  Laureatka  wielu muzycznych  festiwali piosenki autorskiej. Należy do Grupy Literacko - Muzycznej Terra Poetica. Jest autorką słów piosenek wykonywanych m in. przez zespół „Elektryczne Gitary”,  jak np. piosenka „Ja mam szczęście” – płyta i film „Killerów 2-óch” oraz „Wnoszą- wynoszą” – płyta „Słodka maska„.

W trakcie recitalu „Schadzka spóźniona” wybrzmiały liryczne piosenki o miłości - o początku miłości, o poszukiwaniu miłości, o pisaniu o miłości… Mogliśmy usłyszeć m.in. Jej autorski utwór „Listy pełne słów”.

Pani Joanna oprócz piosenek  całkowicie autorskich  wykonuje  także piosenki  do słów poetów  klasyków. Usłyszeliśmy utwory:  „Przestroga” do słów Adama Asnyka, „Nad ranem” do słów Bolesława Leśmiana oraz „Wspomnienia z młodości” do słów Juliana Tuwima.

Usłyszeliśmy też piosenkę  „Do Ciebie coraz bliżej”, która powstała 20 lat temu, przeleżała w szufladzie sporo czasu i zaistniała podczas ostatniego konkursu na „Piosenkę Drogi”.

W repertuarze Joanny Mioduchowskiej  znajdują się także piosenki  do słów poetów  współczesnych.

Usłyszeliśmy „Tajemnicę świtu” do słów Tadeusza Knyziaka oraz „Światełka” do słów Małgorzaty Krusiewicz.

Recital zakończyło wykonanie piosenki Zbigniewa Wodeckiego  „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, która wycisnęła niejedną łzę.

Za sprawą wybrzmiewających akordów, płynących słów,  ale też niskiego głosu pieśniarki o bardzo  kojącej barwie, można było  zakosztować  nostalgicznych klimatów.

Materiał: Jolanta Dąbrowska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)