Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2024

Współpraca służb. Wspólne działania Policji i Służby Ochrony Kolei

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami #Służby Ochrony Kolei, prowadzą działania prewencyjne RAW, realizowane w ramach międzynarodowej organizacji współpracy państw członkowskich Unii Europejskiej – RAILPOL. Działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym.

W środę, 10 kwietnia nakielscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei, wspólnie patrolowali obszar kolejowy w Nakle nad Notecią.

Współpraca służb ma na celu zwalczanie przestępczości oraz zapobieganie incydentom na terenach kolejowych. Służby zwracały uwagę na wszelkie przejawy naruszania ładu i porządku publicznego.

Funkcjonariusze podejmowali działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości, ujawnianie i zatrzymywanie osób poszukiwanych, które mogłyby przemieszczać się pociągami lub przebywać na obszarach dworców kolejowych.

Ich uwadze nie umknęły osoby mogące dopuszczać się kradzieży mienia czy niszczenia infrastruktury kolejowej. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na miejsca, gdzie podróżni, niezgodnie z prawem, przekraczają linie torowisk, narażając swoje zdrowie i życie.

To nie ostatnie takie działania realizowane w ramach współpracy służb mundurowych.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 33 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)