Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 lutego 2024

Wspólnie świętowali Dzień Kota. Nie zabrakło gimnastyki i zabawy

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota.

Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, bezbronnym, bezdomnym kotom.

Biblioteka Dziecięca zaprosiła na wspólne świętowanie, z okazji Światowego Dnia Kota Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka i Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko.

Dzieci wysłuchały bajeczki o niesfornym kotku oraz wielu kocich ciekawostek, o których nie miały pojęcia. Rozmawiały o tym, jak należy pielęgnować te czworonogi, jaką powinny mieć dietę, a także opowiadały o swoich pupilach. Nie zabrakło też kociej gimnastyki oraz zabawy w „Biednego kotka”. Na zakończenie powstały piękne prace plastyczne, przedstawiające oczywiście kociaki. W bibliotece było słychać mruczenie, miauczenie, a Mądre Sowy, dzięki Pani Kasi miały przyjemność poznać Bryłkę, małą słodką kotkę.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytoriasów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)