Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wspólna zabawa dostarczyła dużo radości. Wróżby w bibliotece

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W bibliotece w Trzeciewnicy nastał czas związany z wróżbami# i magią a wszystko to za sprawą obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada andrzejek.

Do wspólnej zabawy zaproszono dzieci z I i II klasy miejscowej szkoły podstawowej. Spotkanie rozpoczęliśmy od przelewania wosku przez dziurkę od klucza aby z powstałego kształtu odczytać, co jest nam pisane w przyszłości. Następnie chcąc dowiedzieć się jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, każdy losował ukryte w worku przedmioty związane z danym zawodem. Okazało się, że będą wśród nas m.in.  nauczyciele, pielęgniarki czy stolarze. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików” czy poznawania imion przyszłych małżonków. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom dużo uśmiechu i radości.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)