Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

"Wiosna ach to Ty". Wyniki konkursu recytatorskiego

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ramach Tygodnia Bibliotek filia w# Trzeciewnicy zorganizowała konkurs recytatorski skierowany dla uczniów klas I-III pn. „Wiosna ach to Ty”. Jego celem była popularyzacja polskiej literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.

Niezwykle ważne jest także rozbudzanie wrażliwości oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Konkurs zorganizowano w ramach działalności ”Klubu czytelniczego” działającego przy bibliotece. Skład komisji stanowili Dyrektor NSP w Trzeciewnicy Dawid Rybacki, Krystyna Dawidowicz-Sołtys oraz Kamila Matylis – bibliotekarz.

W tej edycji o czołowe miejsca zmagało się 13 uczniów w trzech grupach wiekowych. Wszyscy znakomicie zaprezentowali przygotowane wiersze. Przyznano następujące miejsca:

W klasie I

I miejsce: Helena Lewandowska

II miejsce: Iga Trzcińska

III miejsce: Alan Boiński

Klasa II

I miejsce: Konstancja Jasińska-Terlecka

II miejsce: Adrian Jendrzejewski

III miejsce: Nikodem Głaczyński

Klasa III

I miejsce: Sławomir Jendrzejewski

II miejsce: Agata Bondyra

Jesteśmy pełni podziwu wobec uczestników dla ich zaangażowania w przygotowanie się do konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Już niedługo kolejna odsłona konkursu!

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)