Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Wielkie misiowe przyjęcie. Święto celebrowane przez najmłodszych

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana zabawka #na dobre i złe chwile. Nic więc dziwnego, że dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, w 2002 roku, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasy II, III i IV szkoły podstawowej przystąpiły do uroczystego świętowania tegoż dnia.

Po przybyciu do biblioteki dzieci odkryły pozostawione  na podłodze ślady. Prowadziły one kolejno do słoiczków, które zawierały przygotowane zadania. Były to między innymi zagadki dotyczące mieszkańców Stumilowego Lasu, wspólny taniec czy degustacja „małego co nieco”. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli film przedstawiający historię powstania maskotki. Po seansie przygotowały smakowite misiowe kanapki, które z wielkim apetytem zjadły. Równie chętnie uczestnicy bawili się w „Starego niedźwiedzia” i brały udział w pozostałych zabawach.

Pluszowy miś zawsze kojarzył się pozytywnie. Jest symbolem tego, co dobre i wartościowe, dlatego też jego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)