Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

21 lutego 2024

Walentynkowa lekcja biblioteczna. Nie zabrakło tańca w parach

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Uczniowie klas 1-3, a także oddział przedszkolny z# Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy wzięli udział w walentynkowej lekcji bibliotecznej.

Na powitanie wysłuchały wiersza oraz zapoznały się z historią tego święta. Z zapałem uczyły się jak brzmi zwrot „kocham Cię” w innych językach, między innymi po francusku, włosku a nawet chińsku. Dowiedziały się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Tym, co naprawdę się liczy są życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi.  Po poznaniu imienia swego wybranka, które poznały nakłuwając serca z imionami, przyszedł czas na zabawy przy muzyce. Nie zabrakło tańca w parach z balonem, zabawy „Serduszko parzy” czy balonowej siatkówki. Obowiązkowym punktem, którego nie może zabraknąć podczas wizyt dzieci w bibliotece są pamiątkowe zdjęcia w specjalnie na tę okazję przygotowanej fotoramce. Ten dzień należał do bardzo udanych i wesołych.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Dzień Czekolady. Pierwszą tabliczkę wyprodukowano blisko 200 lat temu

Dziś Dzień Czekolady. To jeden z najpopularniejszych słodkich# przysmaków.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)