Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

26 lutego 2024
Wiadomości z regionu

W jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Sprawca zatrzymany

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego #Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna najpierw napadł na sklep w Nowej Wsi Wielkiej, po czym godzinę później, powtórzył swój czyn w jednej z miejscowości niedaleko Złotnik Kujawskich (pow. inowrocławski). Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma swój początek ponad tydzień temu w sobotę (17.02.2024). Tego dnia dyżurny z bydgoskich Wyżyn został poinformowany o rozboju w sklepie, do którego doszło w Nowej Wsi Wielkiej. Wysłany na miejsce patrol zgromadził informacje dotyczące zajścia i wyglądu sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Następnie poszedł na zaplecze i zabrał pracującej tam kobiecie telefon oraz portfel, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Godzinę po tym zajściu, kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej dowiedzieli się o kolejnym rozboju, jednak tym razem na terenie powiatu inowrocławskiego. Działanie sprawcy było takie samo, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego policjanci powiązali ze sobą te dwa zdarzenia.

Profesjonalne działania kryminalnych doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania, w środę (21.02.2024), sprawcy i przedstawienia mu zarzutów. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw. W związku z czym odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu wyższa kara.

W piątek (23.02.2024), decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Majtki Bosmana, w dniu 26-02-2024 21:04:17 napisał:

    Wysłać bandziora na front niech tam odkupi winy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)