Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 maja 2024

VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny. Zabawa i spotkanie integracyjne

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 10 maja 2024 r. w Zespole Szkół #Specjalnych w Karnowie po raz ósmy odbył się Międzyszkolny Turniej Logopedyczny. W imprezie wzięły udział drużyny z ZSS w Szubinie, Szkoły Podstawowej Nr2 w Nakle i ZSS w Karnowie.

Uczniowie startowali w pięciu konkurencjach logopedycznych :

• wiersz z trudnością logopedyczną,

• cztery pory roku

• głoskowe grzybobranie

• mój przyjaciel balon

• kot w worku

Były tez dwie niespodzianki – przedstawienie „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu uczniów klasy PDP B z Karnowa pod kierunkiem p.Alicji Splitt, oraz wspólne muzykowanie na bum bum rurkach.

Mimo , że Turniej był konkursem i sprawdzeniem swoich umiejętności językowych, przede wszystkim , jak co roku, był wspaniałą zabawą i spotkaniem integracyjnych uczniów z zaprzyjaźnionych szkół.  Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody.

Turniej przygotowały  logopedki - Agnieszka Gumul, Justyna Samolik – Falender, Katarzyna Kucharska i Beata Mreła

Trzeba też dodać, że była to impreza finansowana i pod patronatem Powiatu Nakielskiego.

Do zobaczenia za rok!

Materiał: Agnieszka Gumul

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)