Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Uroczysty jubileusz. DKK w Paterku świętowało 10-lecie działalności

fot. powierzone

fot. powierzone

25 kwietnia to szczególna data dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tego dnia bowiem #obchodziliśmy 10-lecie działania DKK. Uroczysty jubileusz świętowaliśmy w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią. Rozpoczęliśmy go od życzeń i podziękowań dla Klubowiczek, które od 10 lat spotykają się w każdy ostatni czwartek miesiąca, aby podyskutować o kolejnej książce.

Założycielką DKK w Paterku była wieloletnia bibliotekarka - pani Zdzisława Matylis, która zainicjowała powstanie Klubu.

Przygodę literacką rozpoczęto od książki Paula Richarda Evansa „Stokrotki w śniegu”, którą wszyscy wspominają z wielkim sentymentem. Przez ostatnie 10 lat odbyło się 90 spotkań. Do DKK należy 13 osób. Dobór książek do dyskusji był zawsze podyktowany gustami literackimi Klubowiczek, ale wszyscy są otwarci na rożne gatunki literackie i wśród czytanych książek nie zabrakło biografii, reportaży, kryminałów oraz literatury wspomnieniowej i podróżniczej. Wspólnie poznaliśmy twórczości cieszących się popularnością i mniej znanych autorów. W ciągu tych 10 lat omówiłyśmy 67 książek polskich autorów oraz 23 tytuły z literatury obcej.

Jak na jubileusz przystało nie mogło również zabraknąć drobnych upominków dla Klubowiczek i pamiątkowych dyplomów.

Oglądając wystawę fotograficzną dokumentującą historię Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku wszyscy wspominali spotkania sprzed lat. Z pewnością największą wartością tych spotkań jest nie tylko czytanie i rozmowa, ale przebywanie wśród ludzi i ciągły rozwój. Przygoda z DKK to źródło uśmiechu i pozytywnej energii. Z pewnością nadal będziemy, tak jak do tej pory, chętnie się spotykać i dyskutować o kolejnych książkach.

Wszystkim Klubowiczkom dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość oraz miłość do książek. A wszystkich chętnych, którzy pragną z nami udać się podróż w świat literatury, zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)