Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 maja 2023

Uroczysty jubileusz. DKK w Paterku świętowało 10-lecie działalności

fot. powierzone

fot. powierzone

25 kwietnia to szczególna data dla Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku. Tego dnia bowiem #obchodziliśmy 10-lecie działania DKK. Uroczysty jubileusz świętowaliśmy w Cafe Emilia w Nakle nad Notecią. Rozpoczęliśmy go od życzeń i podziękowań dla Klubowiczek, które od 10 lat spotykają się w każdy ostatni czwartek miesiąca, aby podyskutować o kolejnej książce.

Założycielką DKK w Paterku była wieloletnia bibliotekarka - pani Zdzisława Matylis, która zainicjowała powstanie Klubu.

Przygodę literacką rozpoczęto od książki Paula Richarda Evansa „Stokrotki w śniegu”, którą wszyscy wspominają z wielkim sentymentem. Przez ostatnie 10 lat odbyło się 90 spotkań. Do DKK należy 13 osób. Dobór książek do dyskusji był zawsze podyktowany gustami literackimi Klubowiczek, ale wszyscy są otwarci na rożne gatunki literackie i wśród czytanych książek nie zabrakło biografii, reportaży, kryminałów oraz literatury wspomnieniowej i podróżniczej. Wspólnie poznaliśmy twórczości cieszących się popularnością i mniej znanych autorów. W ciągu tych 10 lat omówiłyśmy 67 książek polskich autorów oraz 23 tytuły z literatury obcej.

Jak na jubileusz przystało nie mogło również zabraknąć drobnych upominków dla Klubowiczek i pamiątkowych dyplomów.

Oglądając wystawę fotograficzną dokumentującą historię Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku wszyscy wspominali spotkania sprzed lat. Z pewnością największą wartością tych spotkań jest nie tylko czytanie i rozmowa, ale przebywanie wśród ludzi i ciągły rozwój. Przygoda z DKK to źródło uśmiechu i pozytywnej energii. Z pewnością nadal będziemy, tak jak do tej pory, chętnie się spotykać i dyskutować o kolejnych książkach.

Wszystkim Klubowiczkom dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość oraz miłość do książek. A wszystkich chętnych, którzy pragną z nami udać się podróż w świat literatury, zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)