Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2024

Uroczystości w Dziewierzewie. Delegacje przy grobie śp. Marka Uleryka

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

10 kwietnia mija 14 lat od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem.# O godz. 8.41 polskiego czasu rozbił się rządowy samolot. Zginął prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria i prezydencka delegacja, w tym wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych oraz środowisk pielęgnujących pamięć o zbrodni katyńskiej. Wśród 96 ofiar tejże katastrofy był ppor. Marek Uleryk - funkcjonariusz BOR, patron Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie.

W dniu dzisiejszym Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Piotr Hemmerling w asyście Wojska Polskiego l, p.f. Burmistrza Kcyni Rafał Heftowicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Kurantem i Rafałem Woźniakiem kierownikiem Referatu Edukacji oraz radną Dorotą Czerwińską, dyrektor szkoły Lucyną Bursztynowicz złożyli na grobie śp. Marka Uleryka w Dziewierzewie kwiaty i znicze.

W uroczystościach brała udział także rodzina oraz społeczność dziewierzewska m.in. OSP Dziewierzewo, mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnych organizacji.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)