Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2022

Uroczyste ślubowanie. Okolicznościowe dyplomy dla jubilatów

fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie policjantów przyjętych do służby. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji #wstąpiło 23 policjantów.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął ślubowanie od nowych policjantów.

- (…) Szanowne Rodziny policjantów, którzy dzisiaj wypowiedzieli słowa Roty, i Wy Koleżanki i Koledzy, którzy przed momentem wypowiedzieliście najważniejsze słowa w życiu zawodowym, w czasie służby. O tych słowach pamiętajcie zawsze. To najważniejsza przysięga składana Ojczyźnie, składana naszym obywatelom. (…) Za chwilę pojedziecie na szkolenie i tam zapewne pojawią się pierwsze dylematy, czy ja dobrze wybrałem, czy to jest miejsce dla mnie. Takie momenty przyjdą. Proszę Was, aby wówczas roztropność wzięła górę, abyście przeczekali i przetrwali ten czas. Bo to jest czas, kiedy wykuwa się stal, a stal, jak wiemy, wykuwa się w ogniu, zimnej wodzie bądź oleju. To będzie czas poświęceń i wyrzeczeń. Ale wierzę, że wrócicie tu i będziecie wspólnie z nami pełnili służbę (…) – tymi słowami zwrócił się nadinsp. Piotr Leciejewski do policjantów składających ślubowanie.

Do służby przyjęliśmy 23 nowych policjantów, którzy trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: dziesięciu do Bydgoszczy, pięciu do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, po dwóch do: Torunia, Włocławka, Nakła, po jednym do: Radziejowa i pionu kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

Podczas ślubowania obecny był także Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił się do policjantów:

- (…) Serdecznie gratuluję Wam tej decyzji. (…) Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, czy praca policji jest dobrze zorganizowana, czy obywatele czują się bezpiecznie. Wasza decyzja o wstąpieniu do policji jest kluczowa, bo w tych aspektach my zawsze możemy liczyć na kujawsko-pomorskich policjantów.

Jako ostatni głos zabrał Kapelen kujawsko-pomorskich Policjantów Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski:

- (…) Słowa roty to nie tylko czcze słowa, które otwierają drzwi do policji, ale to słowa, które zobowiązują. Zobowiązują do tego, aby odtąd rzeczywiście moje życie się odmieniło, albowiem nie żyje tylko dla siebie. (…) Wasza wspólnota to taka, która służby bezpieczeństwu Państwa i Jego obywateli. Zapewne usłyszycie także zachętę, aby kształtować swój charakter, swoją osobowość, żeby służyć drugim, żeby stawiać opór złu. Aby to robić sam muszę być silny, sam muszę od siebie wymagać.

Za chwilę policjanci wyjadą na szkolenie podstawowe do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uroczystość ślubowania była doskonałą okazją do wręczenie jubilatom obchodzącym 30, 25 i 20-lecie służby okolicznościowych dyplomów, a także jednemu z policjantów z Bydgoszczy mł.asp. Marcinowi Sikorze „Kryształowego Serca”.

GRATULUJEMY!

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy, wytrwałości i powodzenia! Jubilatom i odznaczonemu satysfakcji z wykonywanych zadań.

Materiał: mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)