Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2022

Uroczyste ślubowanie. Okolicznościowe dyplomy dla jubilatów

fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

fot. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie policjantów przyjętych do służby. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji #wstąpiło 23 policjantów.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął ślubowanie od nowych policjantów.

- (…) Szanowne Rodziny policjantów, którzy dzisiaj wypowiedzieli słowa Roty, i Wy Koleżanki i Koledzy, którzy przed momentem wypowiedzieliście najważniejsze słowa w życiu zawodowym, w czasie służby. O tych słowach pamiętajcie zawsze. To najważniejsza przysięga składana Ojczyźnie, składana naszym obywatelom. (…) Za chwilę pojedziecie na szkolenie i tam zapewne pojawią się pierwsze dylematy, czy ja dobrze wybrałem, czy to jest miejsce dla mnie. Takie momenty przyjdą. Proszę Was, aby wówczas roztropność wzięła górę, abyście przeczekali i przetrwali ten czas. Bo to jest czas, kiedy wykuwa się stal, a stal, jak wiemy, wykuwa się w ogniu, zimnej wodzie bądź oleju. To będzie czas poświęceń i wyrzeczeń. Ale wierzę, że wrócicie tu i będziecie wspólnie z nami pełnili służbę (…) – tymi słowami zwrócił się nadinsp. Piotr Leciejewski do policjantów składających ślubowanie.

Do służby przyjęliśmy 23 nowych policjantów, którzy trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: dziesięciu do Bydgoszczy, pięciu do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, po dwóch do: Torunia, Włocławka, Nakła, po jednym do: Radziejowa i pionu kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

Podczas ślubowania obecny był także Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, który zwrócił się do policjantów:

- (…) Serdecznie gratuluję Wam tej decyzji. (…) Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, czy praca policji jest dobrze zorganizowana, czy obywatele czują się bezpiecznie. Wasza decyzja o wstąpieniu do policji jest kluczowa, bo w tych aspektach my zawsze możemy liczyć na kujawsko-pomorskich policjantów.

Jako ostatni głos zabrał Kapelen kujawsko-pomorskich Policjantów Ksiądz Infułat Stanisław Kotowski:

- (…) Słowa roty to nie tylko czcze słowa, które otwierają drzwi do policji, ale to słowa, które zobowiązują. Zobowiązują do tego, aby odtąd rzeczywiście moje życie się odmieniło, albowiem nie żyje tylko dla siebie. (…) Wasza wspólnota to taka, która służby bezpieczeństwu Państwa i Jego obywateli. Zapewne usłyszycie także zachętę, aby kształtować swój charakter, swoją osobowość, żeby służyć drugim, żeby stawiać opór złu. Aby to robić sam muszę być silny, sam muszę od siebie wymagać.

Za chwilę policjanci wyjadą na szkolenie podstawowe do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uroczystość ślubowania była doskonałą okazją do wręczenie jubilatom obchodzącym 30, 25 i 20-lecie służby okolicznościowych dyplomów, a także jednemu z policjantów z Bydgoszczy mł.asp. Marcinowi Sikorze „Kryształowego Serca”.

GRATULUJEMY!

Policjantom składającym dziś ślubowanie życzymy, wytrwałości i powodzenia! Jubilatom i odznaczonemu satysfakcji z wykonywanych zadań.

Materiał: mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 3 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)