Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

21 września 2023

Uratowali topiącego się mężczyznę. 41-latek trafił pod opiekę medyków

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci ogniwa wodnego #bydgoskiej komendy miejskiej, będąc w trakcie szkolenia na Brdzie, uratowali topiącego się mężczyznę. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, 41-latek został wyłowiony z wody i trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W poniedziałek, 18 września trzech bydgoskich wodniaków – st. sierż. Arkadiusz Zakrzewski, st. post. Jakub Milewski oraz st. post. Przemysław Madziński, podczas transportowania łodzi służbowej rzeką Brdą, niedaleko Mostu Kazimierza Wielkiego, zauważyli mężczyznę, który wykonywał nerwowe i nieskoordynowane ruchy rękoma, aby utrzymać się na powierzchni wody. Widząc to, natychmiast podjęli akcję ratunkową.

Policjanci wciągnęli na pokład łodzi, 41-latka i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na wyziębienie zapewnili mężczyźnie komfort termiczny. Po chwili na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali bydgoszczanina do szpitala, aby przeprowadzić dalsze badania.

To już kolejna udana akcja ratunkowa bydgoskich wodniaków. W trakcie wakacji kilkukrotnie ratowali życie i zdrowie żeglarzy oraz osób wypoczywających nad wodą. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spędzania czasu w rejonie rzek i jezior.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 13 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (8)

  Longin, w dniu 21-09-2023 11:15:33 napisał:

  A mogli strzelić do niego z granatnika ......

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Policja-agencja ochrony PiS, w dniu 21-09-2023 15:47:20 napisał:

  Dokładnie granatnik lub pałą go i do radiowozu jak z posłanką.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ja, w dniu 21-09-2023 17:22:14 napisał:

  BRAWO

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Gnać Milicje, w dniu 21-09-2023 20:30:17 napisał:

  Jaki zakres obowiązków maja Ci Panowie ?? Po co się przechwalacie ?? Każdy człowiek który by się czół na siłach zrobiłby to samo i napewno nie zachwalał by swojego wyczynu we wszystkich możliwych portalach. Póki jesteście sługusami partii, brzydzę się na was nawet patrzeć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)