Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

22 marca 2023
Wiadomości z regionu

Udusiła dziecko po porodzie. 34-latka skazana na dwa lata więzienia

fot. kanal10.pl

fot. kanal10.pl

Dwa lata więzienia dla matki, która zabiła dziecko tuż po porodzie. Kobiecie groziło #5 lat więzienia. Sąd wziął pod uwagę bardzo zły stan psychiczny kobiety, co miało znacząco wpłynąć na jej zachowanie w czasie porodu. Do tragedii doszło Witkowie koło Kamienia Krajeńskiego w lipcu 2020 roku. Prokuratura oskarżyła w tej sprawie także teściową kobiety, która miała pomagać w zabójstwie. Sąd uniewinnił ją z wszystkich zarzutów.

34-letnia Natalia Z. ma spędzić za kratami dwa lata. Urodziła dziewczynkę, którą tuż po porodzie udusiła. Użyła do tego zwiniętego prześcieradła, które owinęła wokół szyi dziecka i zacisnęła. Biegli ocenili, że na jej zachowanie znaczący wpływ miał stan psychiczny. Kobieta miała żyć w nieustannym stresie. Nie radziła sobie emocjonalnie. To tłumaczy, dlaczego kobieta nie pamięta okoliczności porodu.

"Ona nie dala sobie rady z trudami psychicznymi porodu. I to biegli i przesłanki psychologiczne są jednoznacznie. Ten poród był dla tej kobiety strasznie ciężki, bo ona uważała wcześniej, że sobie nie da rady w tej atmosferze domowej żyć z dwójką dzieci i sobie z tym nie poradziła"- mówi Andrzej Rumiński, sędzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Zabójstwo dziecka w związku z przebiegiem porodu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Te szczególne okoliczności stanu psychicznego kobiety zdecydowały o niższym wymiarze kary. Natalia Z. została skazana na 2 lata więzienia.

Kobieta mieszkała w Witkowie z partnerem oraz teściową i to właśnie na nią zrzuciła odpowiedzialność za to co się stało. Barbara G. została przez prokuraturę oskarżona o pomocnictwo w zabójstwie i zacieranie śladów. Dowodem obciążającym ją w czasie procesu były wyjaśnienia Natalii Z. Sąd nie dał im wiary.

"Ani nie miała motywu, ani jej właściwości osobiste, ani okoliczności nie pozwalają przypisać, że ona cokolwiek miała z tym wspólnego" - wskazuje sędzia Andrzej Rumiński.

Prokuratura żądała dla Barbary G. 8 lat więzienia. Po zabójstwie Natalia Z. miała włożyć ciało dziewczynki do szafy. Tam znaleźli je policjanci.

Zdaniem sędziego, kobieta oskarżyła teściową, za którą nie przepadała, aby bronić siebie. Barbara G. została uniewinniona ze wszystkich zarzutów.

"Moja klientka na skutek tego oskarżenia i tego, że bardzo długo przebywała w areszcie tymczasowym w sprawie straciła bardzo wiele zdrowia. Po prostu zachorowała. Cóż może być dla mnie najważniejsze, że moja klientka jest uniewinniona po wielu latach ciężkiej walki dla niej" - zaznacza Weronika Król-Dybowska, obrońca Barbary G.

Wyrok bydgoskiego sadu okręgowego nie jest prawomocny i stronom przysługują od niego odwołania.

Materiał: kanal10.pl

Oceń artykuł: 0 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (24)

  Add, w dniu 22-03-2023 15:16:26 napisał:

  Także ten.... Zachecajcie młode matki do mordowania noworodków...bo nawet górną granica kary jest śmieszna.Za włamanie z kradzieżą więcej dostaniesz albo za dragi

  odpowiedz

  • 14 (16)

  Matkaaa, w dniu 22-03-2023 15:45:49 napisał:

  Żadne urodzone dziecko nie zasługuje na smierć

  odpowiedz

  • 9 (11)

  Matka, w dniu 22-03-2023 16:24:14 napisał:

  Smiech na sali!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  waldek, w dniu 22-03-2023 16:29:17 napisał:

  tak to jest ojca ni ma dziecko jest

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Nakelanin, w dniu 22-03-2023 16:44:47 napisał:

  Takie nie powinny rodzic. A już jak urodziła było trzeba zostawić w szpitalu są rodziny, które by kochał takie maleństwo. W więzieniu powinnijej pokazać gdzie jest jej miejsce

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Ja, w dniu 22-03-2023 16:54:45 napisał:

  Za psa masz wyższy wyrok to chyba nie dzieje się naprawdę jeśli tak to coś nie tak z naszymi sądami

  odpowiedz

  • -14 (32)

  Micki , w dniu 22-03-2023 17:07:09 napisał:

  Co się dziwić jak lewusy tylko namawiają do aborcji i mordowania nienarodzonych dzieci.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 11 (29)

  Do Micki, w dniu 22-03-2023 17:23:07 napisał:

  I po co wylatujesz z polityką debilu?Nie czytałeś,że matka była w złym stanie psychicznym? Ty też byś dostał pewnie niski wyrok.To nie wina partii.A pisiory z kolei preferują rozwody kościelne ,i śluby na Jasnej górze.,i zaciekle bronią księży pedofili

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (9)

  Rt, w dniu 22-03-2023 17:28:47 napisał:

  Gdzie był partner?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (12)

  Ppp, w dniu 22-03-2023 17:48:34 napisał:

  Jak nie radziła sobie ze stanem psychicznym to zamiast odbierać życie dopiero narodzonemu dziecku mogła je oddać a Micky synem niedorajdą się zajmij

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (14)

  Zszokowana, w dniu 22-03-2023 22:34:34 napisał:

  Co druga matka po porodzie jest w złej kondycji psycho-fizycznej. Każdej jest ciężko!! Czy depresja poporodowa to jest jakieś nowe odkrycie?! Każda może za „nieradzenie sobie” mordować dziecko? Czy to się dzieje naprawdę?? Nic jej nie usprawiedliwia! Wystarczyło dziewczynkę podać pielęgniarce i powiedzieć „oddaję bo sobie nie radzę”. Kto normalny broni morderczynie? Dlaczego tylko dwa lata a nie 20 za zabicie dziecka?!!

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Pozdro, w dniu 22-03-2023 23:24:22 napisał:

  Micki ja tutaj widzę że ty taki prawdziwy Polski prawicowy katolik! Ja jestem katolikiem mam dwóch kolesi ateistow i jednego geja. 100k pożyczyłbym Im w ciemno i w ogień za Nimi poszedł. Masz takich kolesi katolików. Sorki ale ja nie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  Micki pokaż cycki, w dniu 23-03-2023 07:43:19 napisał:

  Micki pokaż cycki

  odpowiedz

  • 0 (4)

  daga, w dniu 23-03-2023 15:21:31 napisał:

  kiedys kobiety do porodu robiły w polu a nawet rodziły w polu i i po porodzie odrazu w pole nie mialy czasu na jakies depresje i inne pomysly

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Al, w dniu 24-03-2023 03:07:48 napisał:

  A od czego jest chłop żeby wspierać i pomóc babie. Jak umiał zrobić dziecko to niech się zajmie. A nie wszystko w d....e mają. K....Y j....e.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  JAGNA, w dniu 24-03-2023 07:58:09 napisał:

  Super babcia...skoro pomagała! Musiała też być w szoku poporodowym, co wywołało zły stan psychiczny! 2 lato śmiech na sali, nawet w przypadku złego stanu psychicznego!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zadaj pytanie
40PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)