Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Uczniowie wysłuchali prelekcji o cyberprzemocy. Spotkanie z policjantką

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu spotkali się# z nakielską policjantką i wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich.

Wczoraj (20.03.23) policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Podczas pogadanki mundurowa poruszyła wiele ważnych kwestii.

Policjantka przypomniała kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowa wyjaśniła również czym jest demoralizacja i omówiła, jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono też przestępstwom popełnianym za pośrednictwem sieci internetowej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na hejt oraz wykorzystywanie zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych bez zgody osób, których fotografia przedstawia. Mowa była też o oszustwach popełnianych za pośrednictwem sieci wraz z radami, jak nie paść ofiarą oszustów.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)