Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Uczniowie Staszica w Warszawie. Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 25.05.2023 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół im. St. Staszica wraz z opiekunami #pojechała do Warszawy, aby spotkać się z panem Olgierdem Łukaszewiczem, fundatorem Fundacji "My Obywatele Unii Europejskiej" im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Olgierd Łukaszewicz, znany aktor, grający główne role w znaczących polskich filmach, takich jak: "Sól ziemi czarnej", "Brzezina", "Wierna rzeka", "Seksmisja", "Jak pies z kotem".

W trakcie spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę dotyczącą patrona fundacji Wojciecha B. Jastrzębowskiego, który w 1831 roku napisał "Konstytucję dla Europy".

W drugiej części spotkania uczniowie, wraz z Janem Rodowiczem (autorem publikacji) uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Pana Olgierda, zatytułowanych: "Nie ma niepodległości bez europejskiej jedności".

Na zakończenie spotkania założyciel Fundacji otrzymał od nas prezentację złożoną ze zdjęć, plakatów - efektów realizacji projektu "Wojciech B. Jastrzębowski - prekursor UE", w którym wzięło wzięło około 350 uczniów z naszej szkoły. 

Po udanym spotkaniu młodzież uczestniczyła w żywej lekcji historii, odwiedzając miejsca z nią związane. Pierwszym przystankiem był dworzec Warszawa Gdańska, na którym znajduje się tablica upamiętniająca miejsce wydarzeń Polskiego Marca 1968. Idąc Krakowskim Przedmieściem oraz Nowym Światem dotarli  do tablicy upamiętniającej postać Wojciecha B. Jastrzębowskiego, która znajduje się na ścianie bocznej Pałacu Staszica.

Dzięki spotkaniu w Fundacji uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę o UE oraz uświadomili sobie, jak ważne jest członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Opiekunami byli Tomasz Meliński oraz Witold Szarszewski.

Materiał: Witold Szarszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)