Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2023

Turniej charytatywny. Drużyny zagrają w piłkę dla Lilianki

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

16 lipca 2023 r. (od godz. 11:00) na boisku ze sztuczną nawierzchnią #stadionu Chemika w Bydgoszczy odbędzie się turniej charytatywny dla małej Lilianny Czeleń, która od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą genetyczną obecnie objawiającą się wrodzonym stawem rzekomym kości piszczelowej.

Organizatorem turnieju jest Jakub Witucki - były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz i Wdy Świecie, a aktualnie reprezentujący barwy Tarpana Mrocza. Drużyny rywalizujące w turnieju składać się będą z 6 zawodników w polu i bramkarza. Wystąpią między innymi takie drużyny jak: Zawisza Bydgoszcz, Chemik Bydgoszcz, Wda Świecie, Pałuczanka Żnin, Tarpan Mrocza. Serdecznie zapraszamy inne drużyny do udziału w turnieju.

Wpisowe wynosi 500 zł od każdej drużyny, a całość zostanie oczywiście przeznaczona na leczenie małej Lilianki.

Poniżej link do zbiórki na stronie fundacji "Się Pomaga" oraz opis całej choroby Lilki:

https://www.siepomaga.pl/liliana-czelen

Osoby do kontaktu: Jakub Witucki nr tel. 606-531-903, Agnieszka Witucka nr tel. 783-485-464 i adres email: jakub.witucki@wp.pl

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć organizację wydarzenia np. przekazując gadżety, nagrody, ciasto - prosimy o kontakt pod nr tel. 531 42 00 58.

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)