Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Terytorialsi zorganizowali koncert z okazji Dnia Matki. Miła niespodzianka

fot. kpt. Paweł Banasiak

fot. kpt. Paweł Banasiak

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej to jedyna brygada #WOT, której patronem jest kobieta - legendarna gen. Elżbieta Zawackiej ps. „Zo”. Około 30% żołnierzy brygady to kobiety. Są to osoby niezwykłe, które na co dzień wypełniają drugi poza służbą ojczyźnie zaszczytny obowiązek jakim jest bycie mamą.

Za to wszystko składam na Wasze ręce ogromne podziękowania i życzę wszystkim Mamom aby Wasze dzieci doceniły i odwzajemniły tym, co najpiękniejsze - miłością i dozgonną pamięcią.” - tymi słowami rozpoczął uroczystość Dowódca 8.K-PBOT Pan płk Marcin Dojaś.

Dzięki uprzejmości Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych 27 maja kujawsko-pomorscy terytorialsi zorganizowali koncert z okazji Dnia Matki w kinoteatrze przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w ramach Roku Kobiet Odważnych, jakim został ustanowiony w województwie kujawsko-pomorskim rok 2024. Była to doskonała okazja do uhonorowania kobiet, które są matkami i jednocześnie pełnią zawodową lub terytorialną służbę wojskową. Wyróżnionych w ten sposób zostało 15 żołnierzy 8.K-PBOT.

Matka jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to co piękne i szlachetne” - powiedział na wstępie p. Wiesław Kaźmierczak prowadzący uroczystość.

Wyjątkowy występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy pod dyrekcją mjr Dominika Sierzputowskiego został poprzedzony odznaczeniem dla p. Jolanty Gwardzik. Pani Jolanta wychowała 6 swoich dzieci: 3 córki i 3 synów. Troje dzieci jest w służbie wojskowej. Córka Zuzanna i syn Bartłomiej są żołnierzami terytorialnej służby wojskowej, drugi syn - Mateusz pełni służbę zawodową. Wszyscy z dumą reprezentują 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. Oprócz swoich dzieci Pani Jolanta opiekowała się ośmiorgiem dzieci w ramach współpracy z Katolickim Ośrodkiem Opiekuńczo-Adopcyjnym w Bydgoszczy.

Wyjątkowa kobieta i matka jaką jest p. Gwardzik została odznaczona okolicznościowym ryngrafem przesłanym przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej Pana gen. bryg. Krzysztofa Stańczyka oraz medalem 5-lecia 8.K-PBOT przez Dowódcę Brygady Pana płk Marcina Dojasia.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością Dowódcy jednostek wojskowych z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym m.in. Zastępca Dowódcy NATO Force Integration Unit w Bydgoszczy Pan ppłk Gianluigi Arca.

Materiał: Oficer prasowy 8.K-PBOT kpt. Paweł Banasiak

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 29-05-2024 06:05:22 napisał:

  Dajcie spokój terytorialsi .Sukienki ubrać .

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tata, w dniu 29-05-2024 07:13:58 napisał:

  Dzień Ojca też będzie ?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  hhe, w dniu 29-05-2024 09:28:49 napisał:

  same Szrajberowe, jak tego naszego Łukaszka była

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)