Dziś mamy 14 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

Tematem spotkań były dobre maniery. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych

fot. NOK

fot. NOK

Czym się różni kino od teatru? A teatr od filharmonii? Komu powiedzieć #"cześć", a komu "dzień dobry"? W której ręce trzymamy nóż, a w której widelec? Na te oraz inne pytania, dotyczące dobrego wychowania, uczestnicy szukali odpowiedzi, podczas zajęć feryjnych, które prowadzone były w dniach od 12 do 16 lutego w Nakielskim Ośrodku Kultury.

Tematem przewodnim spotkań były dobre maniery czyli savoir-vivre. Oprócz zabaw integracyjnych, dzieci nauczyły się także tańczyć poloneza, wzięły  udział w warsztatach profilaktycznych, w zajęciach na nakielskim basenie, natomiast ostatniego dnia obejrzały spektakl w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, zatytułowany "Czerwony kapturek".

Spotkanie dofinansowane było z funduszu  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Materiał: Roma Janka / Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nieprawidłowości u 36 producentów. Kontrole jakości miodów

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przeprowadziła #planowe kontrole miodów u producentów na terenie całego kraju. Kontrole przeprowadzono w IV kwartale 2023 r. Najwięcej nieprawidłowości stwierdzono w przypadku znakowania miodów.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Hołd dla pomordowanych

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez# Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego zamordowano blisko 22 tys. jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski we wrześniu 1939 r. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, profesorowie, lekarze, prawnicy, inżynierowie. W 2007 r. Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)