Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2023

Świetlica zamieniła się w słodką krainę. Wspólne pieczenie pierników

fot. powierzone

fot. powierzone

5 grudnia 2023 roku świetlica wiejska #w Sucharach zamieniła się w prawdziwą słodką krainę. Tego dnia odbyło się tam wyjątkowe wydarzenie - wspólne pieczenie pierników, które zgromadziło mieszkańców i pociechy.

To niezwykłe przedsięwzięcie rozpoczęło się od tradycyjnego wypieku pierników przez mamy i babcie, które przygotowały pyszne ciasto według starych receptur. Następnie przyszła pora na magię wspólnego dekorowania. Dzieci i wnuki, wraz z doświadczonymi kucharkami, wzięły się do pracy, ozdabiając pierniki z pasją i kreatywnością.

Przełomowy moment nadszedł, gdy niespodziewany gość pojawił się zza horyzontu. Okazał się nim nic innego jak sam Święty Mikołaj, który przybył z dalekiego bieguna, by zaszczycić swoją obecnością maluchy ze Suchar. Radość i ekscytacja dzieci nie miały granic – wszyscy śpiewali Mikołajowi kolędy, witając go serdecznymi uściskami.

W magicznym klimacie Mikołaj rozdał upominki, nagradzając dzieci, które przygotowały dzieła sztuki piernikowej. Wszystkim dzieciom podziękował za wspaniałą zabawę i zaangażowanie w dekorowanie świątecznych smakołyków.

Na zakończenie tego wyjątkowego wieczoru dzieci, pełne radości i uśmiechu, zdecydowały się zrobić wspólne zdjęcie z Mikołajem, aby zatrzymać ten magiczny moment na dłużej. Po serdecznym pożegnaniu z gościem ze Laponii, wszyscy uczestnicy wydarzenia wrócili do domów pełni niezapomnianych wspomnień.

Ogromne podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka" oraz Radzie Sołeckiej wsi Suchary za wspaniałą organizację tego wydarzenia oraz za ufundowanie upominków dla dzieci. Dzięki ich zaangażowaniu, mieszkańcy Suchar mieli okazję poczuć magię świąt w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób.

Materiał: Koło Gospodyń Wiejskich "Sucharzanka"

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)