Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Świąteczny kiermasz. Uczniowie wykonali własnoręczne ozdoby

fot. pow.

fot. pow.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie NSP #w Trzeciewnicy nie czekają z założonymi rękoma, a wręcz przeciwnie zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Z pomocą opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Pauliny Kasprzak i zaangażowaniu p. Justyny Wesołowskiej przygotowali świąteczny kiermasz. Przedświąteczny czas sprzyja bowiem strojeniu domów i obejścia wokół nich, a uczniowie wychodząc temu na przeciw wykonali własnoręcznie stroiki na stoły, ozdoby drzwi, czy małe drewniane choinki, renifery i zawieszki.

Pierwsze ozdoby można było już nabyć 21 listopada, br. bowiem tego dnia w naszej szkole odbywały się spotkania z rodzicami, a to właśnie do nich skierowany był - i nadal jest – owy kiermasz. Odzew ze strony kupujących był tak wielki, że wszystkie przygotowane ozdoby wysprzedały się tego samego dnia. Nasza młodzież wraz z paniami, zmotywowani podażą swoich towarów, wznowili edycję 27 listopada.

Kiermasz przerósł oczekiwania, a zdobyte fundusze zasiliły konto SU, a część tej kwoty została przekazana na cele charytatywne- na poczet zbliżającej się kolejnej edycji - WOŚP.

Pragnę, także podkreślić jak wielkie serca maja dzieci uczęszczające do NSP w Trzeciewnicy. Uczniowie wierząc w przekonanie, że dobro wraca - rok rocznie - wspierają także zebraną kwotą pieniężną Wydawnictwo „AMUN” tj. Artystów Malujących Ustami i Nogami. Jest to grupa ludzi, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie posiadają rąk lub stracili możliwość posługiwania się nimi. Jednak dzięki samozaparciu i odwadze nauczyli się malować ustami i nogami. Kartki, , kalendarze i bileciki prezentowe rozeszły się w naszej szkole niczym świeże bułeczki. Artyści nie oczekują niczego w zamian, ale młodzi ludzie docenili ich wkład, pomysłowość nieoczywistych motywów świątecznych, zaangażowanie i wysiłek, jaki podjęli podopieczni wydawnictwa i zebraną kwotę p. Paulina Kasprzak przekazała na ich konto.

Materiał: Paulina Kasprzak/opiekun Samorządu Uczniowskiego NSP w Trzeciewnicy

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
KOBIZE
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)