Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Sukces ucznia Krzywoustego. Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym

fot. powierzone

fot. powierzone

3 lutego na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji# UKW w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe 65. edycji Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.

Reprezentantem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego był Tymoteusz Sobczak, uczeń klasy IV mh, który został zwycięzcą etapu szkolnego.

Olimpiada na poziomie okręgowym składa się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu, przygotowanego przez komitet główny na podstawie programu stałego i zmiennego. Test obejmuje wiedzę z zakresu współczesnych zjawisk społecznych, politycznych, ekonomicznych i historycznych przewidzianych w podstawie programowej WOS-u na poziomie rozszerzonym. Tegoroczna tematyka zmienna dotyczyła 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Tymek z powodzeniem rozwiązał test, uzyskując ponad 50% możliwej punktacji. Jednak do etapu ustnego zakwalifikowano zaledwie 20% wszystkich uczestników. Tymoteusz wykazał się obszerną wiedzą z zakresu programu olimpiady. Opiekunem olimpijczyka była Violetta Hejza, nauczycielka historii i WOS.

Społeczność I LO gratuluje tak wysokiej lokaty i życzy dalszych sukcesów w rywalizacji konkursowej.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 45 39

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)