Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2024

Strajk rolniczy w regionie. Lista planowanych utrudnień

fot. archiwum

fot. archiwum

We wtorek, 20 lutego rolnicy zapowiadają protesty na drogach.# Od rana blokowane mają być drogi krajowe, w tym obwodnica Bydgoszczy. Mogą pojawić się utrudnienia w dostępności zjazdów z S5 czy A1 oraz spowolnienie ruchu. Prosimy kierowców, by wzięli to pod uwagę planując podróż.

Zgodnie z przesłanymi przez organizatorów zgłoszeniami protesty mają odbyć się w szeregu lokalizacji na drogach krajowych w woj. kujawsko-pomorskim. Rolnicy zapowiadają, że całkowicie zablokują niektóre zjazdy z drogi ekspresowej S5 czy autostrady A1 (w tym na obwodnicy Bydgoszczy). Na bieżąco informacje będą dostępne przez Punkt Informacji Drogowej, serwis drogi.gddkia.gov.pl oraz platformę X (dawny Twitter). Informacje o utrudnieniach będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści. GDDKiA nie jest adresatem postulatów protestu.

Lista planowanych utrudnień (terminy i lokalizacje akcji protestacyjnych mogą ulec zmianie):

A1 Kowal

A1 Włocławek Północ

A1 Włocławek Zachód

S5 Świecie Zachód - DK91 Przechowo

S5 Węzeł Bydgoszcz Północ

S5 Węzeł Bydgoszcz Opławiec

S5 Węzeł Bydgoszcz Zachód

S5 Węzeł Bydgoszcz Błonie

S5 Węzeł Szubin Północ

S5 Węzeł Szubin Południe

S5 Węzeł Pałuki

S5 Węzeł Żnin Północ

DK10 Lubicz Dolny

DK25 Gniewkówiec - Inowrocław

DK25 Gniewkowo

DK25 Kuśnierz – Nożyczyn

DK15 Gronowo – Grębocin

DK15 Żabienko

DK62 Strzelno – Kruszwica

DK62 Brześć Kuj. – Włocławek

DK80 Zławieś Wielka – Toruń

DK55 Stolno

DK55 Biały Bór

DK91 Warlubie – Dolna Grupa

DK91 Chełmno

DK91 Toruń – Nowy Ciechocinek

DK91 Lubień Kuj – Włocławek

DK16 Grudziądz – Łasin

Akcję protestacyjną będzie zabezpieczała Policja. Nad bezpieczeństwem użytkowników dróg krajowych będą również czuwały służby GDDKiA.

Źródło: GDDKiA

Oceń artykuł: 12 23
Pliki do pobrania
protest-rolnikow-mapa.jpg

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Naklo, w dniu 20-02-2024 08:41:31 napisał:

  Do której godziny są planowane utrudnienia ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (25)

  mieszczuch, w dniu 20-02-2024 08:51:28 napisał:

  Rolnicy jestem z wami i proszę nie zrażać się tym co ludzie piszą. . Oglądają to co nie powinni oglądać , czytają to nie powinni czytać ,słuchają tych co nie powinni słuchać a najgorsze jest to ,że nie rozumieją tego co jest tak oczywiste .

  odpowiedz

  • 8 (22)

  karol, w dniu 20-02-2024 08:55:18 napisał:

  biedni rolnicy , wiecie jak sprawdzić wasze ubóstwo? wystawić kilka hektarów ziemi na sprzedaż np. w okolicy Nakła i okaże się ,że ci biedacy, bi biedni rolnicy zaczną się licytować po 100tys/h Ci biedacy kupują hektar ziemi za 100 koła i komu chcecie wciskać kit ?

  odpowiedz

  • 11 (31)

  Marcin, w dniu 20-02-2024 08:56:27 napisał:

  Boże znowu, ludzie a gdzie byliście jak rząd Morawiecki zdecydował o waszych losach. Rolnicy opanujcie się, dajcie nam żyć. Rozumiem, że wy nie musicie codziennie pracować ale pozwólcie nam dojechać do pracy i na czas z niej wrócić. Większość z was pracuje kila tygodni w roku podczas siania, oprysków i żniw a my musimy to robić cały rok. Na dodatek bez dotacji

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Stefan, w dniu 20-02-2024 09:10:30 napisał:

  Daniel- Maciej, Darek i jeszcze jnne stwory ,wszyscy wiemy, że to Ty , położyłeś lewicy poprzednie wybory, położysz i te , powodzenia.

  odpowiedz

  • 0 (14)

  Hanys, w dniu 20-02-2024 09:14:34 napisał:

  Zabrać górnikom, a dać rolnikom, albo odwrotnie :) niech to wyjaśnią między sobą :)

  odpowiedz

  • -11 (15)

  Tak, w dniu 20-02-2024 09:22:33 napisał:

  Zabierz biednemu daj bogatemu - Ruda Polityka

  odpowiedz

  • 8 (22)

  M, w dniu 20-02-2024 10:14:18 napisał:

  Cierpi społeczeństwo ,które chce normalnie żyć .Bambry ,czy kiedykolwiek poparliscie inne grupy strajkujace ? Nigdy ! Dbacie wyłacznie o swje dupy.To nie społeczeństwo jest winne ,któremu utrudniacie funkcjonowanie . Wypad na pole.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Robert, w dniu 20-02-2024 11:15:18 napisał:

  Dużo wolnego czasu i pieniędzy na paliwo mają ci rolnicy... Czyżby byli tacy biedni? Do tego nie myślą, że szkodzą przede wszystkim zwykłym ludziom, nie wspominając już o tym, że przez nich cześć ludzi umrze lub straci swój dobytek bo przez ich blokady karetka lub straż pożarna nie dojedzie na czas. Przez swoje szkodliwe dla społeczeństwa działania zostaniecie przez nie znienawidzeni.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  JACEK, w dniu 20-02-2024 11:50:30 napisał:

  No niestety PSL nie ma na protestach .Oni tylko dotychczas żerowali na naiwności rolników

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ekonomista, w dniu 20-02-2024 20:15:12 napisał:

  Wy tempe Nakloki nie rozumiecie że te kur#y europejskie chcą zlikwidować rolnictwo całkowicie sprowadzając skażony syf od Banderowców??? Nie ma żadnej kontroli na granicy tempe Pisowsko-Peowskie debile, rzrecie syf rakotwórczy z Ukrainy. Czy jesteście tak ślepi? Są już ustawy w Brukseli aby zakazać produkcji owoców i warzyw na prywatnych ogródkach i działkach. Do dopiero będzie płakać, albo jak ktoś z rodziny będzie miał raka.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Davos, w dniu 20-02-2024 20:30:50 napisał:

  Polska jest już dawno sprzedana, rząd realizuje interesy (tak Pis i Po) korporacji, sprowadzają syf z Banderlandu, tanią skarżonym syfem ceny są zaniżane po to aby dojechać rolników, gdzie doprowadzając do upadłosci gospodarstwa powykupuja ziemię i korporacje zaczną produkcję swojej toksycznej żywności, tak jak to ma miejsce w USA, i dopiero wystrzelą ceny żywności. Pierw likwiduje się konkurencję, będzie zakaz chorowania żywności na własny użytek jak i zwierząt chodowlanych. Mięso będzie sztucznie chodowane. I to oni będą dyktować ceny na rynku żywnościowym. Ludzie nie będą mieli nic i będą szczęśliwi. O wszystkim mówili w prost politycy w Davos. Tylko z kad wy to macie wiedzieć jak tylko oglądacie TVpis i TVpo. To jest też w waszym interesie ludzie. Pod przykrywką ekopatologi chcą ludzi pozbawić resztki wolności. Dlatego przestańcie krytykować rolników bo sami wyszli byście na ulicę jak byście byli w ich skórze. Jesteście Hipokrytami.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Marek, w dniu 20-02-2024 20:30:58 napisał:

  Rolnicy to ostatni bastion, jak padnie, Polska stoczy się po równi pochyłej.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)