Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili fundusz

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek w świetlicy wiejskiej w #Chrząstowie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok. Na co przeznaczono kwotę 33 tys. 542 zł?

Przybyli mieszkańcy zostali powitani przez sołtysa Chrząstowa Ewę Kelm, po czym wszyscy wspólnie przystąpili do podziału funduszu sołeckiego. Wykaz przedsięwzięć oraz inwestycji, które zostały uwzględnione w przyszłorocznych wydatkach, obrazuje zamieszczona do artykułu tabela. Najwięcej pieniędzy w większości przypadków zazwyczaj poszczególne sołectwa przeznaczają na bieżące utrzymanie dróg i nie inaczej było w Chrząstowie. Na ten cel zagospodarowano bowiem kwotę opiewającą na 7 tys. 845 zł.

Podział funduszu sołeckiego to jednak nie jedyny temat poruszony podczas zebrania. Mieszkańcy zgłosili kilka oficjalnych wniosków. Wśród nich nie zabrakło oczywiście próśb o wykonanie ścieżki pieszo–rowerowej z Chrząstowa do Nakła, a także przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 10. Te inwestycje z pewnością zwiększyłyby poziom bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie udają się do Nakła samochodem. Wśród innych postulatów uczestników zebrania, znalazły się także kwestie związane z wykonaniem zjazdów na pola przy drodze powiatowej w Chrząstowie, postawienie progów zwalniających oraz lustra drogowego. Mieszkańcy poprosili również o wyrównanie drogi prowadzącej do świetlicy wiejskiej i pytali o dostęp do szybkiego internetu światłowodowego.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Ale chrzastowo nikogo nie obchodzi!, w dniu 02-10-2023 13:07:48 napisał:

    Naklusy, proszę zróbcie coś aby te biedne ludzie z chrząstowa nie przebiegli przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Powinni jak ludzie mieć przejście dla pieszych! Tak ciężko, jak by to było w trzeciewnicy to dżonkowa i wodzu by trąbili w niebogłosy i szrajber by dal czek na przejście.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Praca na wysokości
60PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa hal
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
KOBIZE
500PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)