Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

01 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili fundusz

fot. MM

fot. MM

W miniony poniedziałek w świetlicy wiejskiej w #Chrząstowie zorganizowano zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2024 rok. Na co przeznaczono kwotę 33 tys. 542 zł?

Przybyli mieszkańcy zostali powitani przez sołtysa Chrząstowa Ewę Kelm, po czym wszyscy wspólnie przystąpili do podziału funduszu sołeckiego. Wykaz przedsięwzięć oraz inwestycji, które zostały uwzględnione w przyszłorocznych wydatkach, obrazuje zamieszczona do artykułu tabela. Najwięcej pieniędzy w większości przypadków zazwyczaj poszczególne sołectwa przeznaczają na bieżące utrzymanie dróg i nie inaczej było w Chrząstowie. Na ten cel zagospodarowano bowiem kwotę opiewającą na 7 tys. 845 zł.

Podział funduszu sołeckiego to jednak nie jedyny temat poruszony podczas zebrania. Mieszkańcy zgłosili kilka oficjalnych wniosków. Wśród nich nie zabrakło oczywiście próśb o wykonanie ścieżki pieszo–rowerowej z Chrząstowa do Nakła, a także przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 10. Te inwestycje z pewnością zwiększyłyby poziom bezpieczeństwa mieszkańców, którzy nie udają się do Nakła samochodem. Wśród innych postulatów uczestników zebrania, znalazły się także kwestie związane z wykonaniem zjazdów na pola przy drodze powiatowej w Chrząstowie, postawienie progów zwalniających oraz lustra drogowego. Mieszkańcy poprosili również o wyrównanie drogi prowadzącej do świetlicy wiejskiej i pytali o dostęp do szybkiego internetu światłowodowego.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Ale chrzastowo nikogo nie obchodzi!, w dniu 02-10-2023 13:07:48 napisał:

    Naklusy, proszę zróbcie coś aby te biedne ludzie z chrząstowa nie przebiegli przez skrzyżowanie na zielonym świetle. Powinni jak ludzie mieć przejście dla pieszych! Tak ciężko, jak by to było w trzeciewnicy to dżonkowa i wodzu by trąbili w niebogłosy i szrajber by dal czek na przejście.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)