Dziś mamy 23 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Spotkanie z szubińskim dzielnicowym. Cenne informacje od policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, różnych metodach działań oszustów oraz# Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiał na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach dzielnicowy z Szubina, asp. Damian Ziółkowski.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, asp. Damian Ziółkowski wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Spotkanie, które odbyło się w Turze, było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom podległego rejonu służbowego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

Policjant ostrzegał przed oszustami, informował o ich sposobach działania i radziła, jak ustrzec się przed przestępcami. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariusz przestrzegał też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu, informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze.

Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał obowiązujące przepisy, zwracając uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po trasach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Akcja "Bezpieczny Autokar". Inspektorzy kontrolują pojazdy

Akcja „Bezpieczny Autokar" prowadzona jest od #2003 roku przez Inspekcję Transportu Drogowego. W ramach inicjatywy inspektorzy kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

(czytaj więcej)