Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 maja 2023

Spotkanie z szubińskim dzielnicowym. Cenne informacje od policjanta

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, różnych metodach działań oszustów oraz# Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiał na spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach dzielnicowy z Szubina, asp. Damian Ziółkowski.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, asp. Damian Ziółkowski wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzózkach. Spotkanie, które odbyło się w Turze, było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom podległego rejonu służbowego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację mobilną „Moja Komenda”, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób można nawiązać kontakt z Policją.

Policjant ostrzegał przed oszustami, informował o ich sposobach działania i radziła, jak ustrzec się przed przestępcami. Mowa była o przestępstwach na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Funkcjonariusz przestrzegał też przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem Internetu, informując, że przestępcy wykorzystując znajomości wirtualne również wyłudzają pieniądze.

Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypomniał obowiązujące przepisy, zwracając uwagę na konieczność wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po trasach.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)