Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2024

Spotkanie z doradcą zawodowym PUP. Realizacja projektu w Staszicu

fot. powierzone

fot. powierzone

Niezmiernie istotnym dla młodych ludzi, szczególnie kończących szkołę #średnią jest aktualna sytuacja na rynku pracy. Aby jak najlepiej rozeznać się w tendencjach zatrudnienia na lokalnym i regionalnym rynku pracy, w dniu 9 kwietnia 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią spotkali się w auli szkolnej z doradcą zawodowym – pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią – panią Moniką Piotrowską.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o warunkach odbycia stażu za pośrednictwem urzędu pracy, jak również poznać czym są bony szkoleniowe, bony stażowe, bony na zasiedlenie, a także jaką kwotę dofinansowania i na jakich warunkach można obecnie otrzymać na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Od tej pory uczniowie Staszica urząd pracy nie tylko kojarzą z przeglądaniem ofert pracy, ale także z różnymi formami wsparcia finansowego i aktywizacji osób bezrobotnych.

Spotkanie z pracownikiem PUP odbyło się w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn.  „Obchody Roku Edukacji Ekonomicznej w Staszicu” finansowanych przez organ prowadzący – Powiat Nakielski, którego koordynatorkami są Grażyna Kinderman i Justyna Jamnik-Bojewska. Do projektu włączyły się nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Marzena Lewandowska, Małgorzata Fedec i Monika Pasieka.

Materiał: Grażyna Kinderman

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)