Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

Spotkanie z dietetykiem w bibliotece. Porady o zdrowym żywieniu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

„Jak prowadzić zdrowy styl życia?" - temat zgłębiała# we wtorek, 28 listopada 2023 r. w nakielskiej bibliotece, dietetyk Lidia Lasik.

Przedstawiona została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz omówione szczegółowo jej poszczególne piętra.

Pani Lidia zwróciła też uwagę, aby rozsądnie podchodzić do reklam suplementów i że zbilansowana, zdrowa dieta dostarcza większość potrzebnych organizmowi składników. Podawała m.in. przykłady produktów zasobnych w witaminy i  minerały oraz połączenia, dzięki którym następuje zwiększona  wchłanialność wartościowych składników.

Na zakończenie pytający mogli zasięgnąć porady w kwestii własnych bądź rodzinnych problemów zdrowotnych.

Materiał: Jolanta Dąbrowska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)