Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Spotkanie w wypożyczalni. Członkinie DKK omawiały książkę "O zmierzchu"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

"O zmierzchu” autorstwa Hwang Sok-Yong była tematem listopadowego# spotkania DKK w nakielskiej wypożyczalni.

„O zmierzchu” to poruszająca historia architekta Parka Min-u, który mimo trudnych warunków w seulskich slumsach odnosi niespotykany sukces. Przez wiele lat ciężkiej pracy i niezłomnej determinacji, staje się właścicielem renomowanej firmy, specjalizującej się w prestiżowych projektach. Jednak pewnego dnia Min-u otrzymuje zaskakującą wiadomość od kobiety, która niegdyś była dla niego ważna. Ta niespodziewana wiadomość sprowadza na niego fale wspomnień  z dzieciństwa, które dawno zakopał w pamięci. W rezultacie Min-u uświadamia sobie, że przyczynił się do bezdusznej modernizacji Korei i pomógł zniszczyć świat z którego pochodził.

Mimo niewielkiej objętości, książki tej nie czyta się łatwo, wymaga ona dużego skupienia. Czytelnik może mieć trudność z zapamiętaniem imion bohaterów, a w konsekwencji zrozumieć kto jest kim. Nie jest to książka dla każdego.

Następne spotkanie DKK odbędzie się  14.12.2023, omawiać będziemy książkę pt.: „Dom Holendrów” autorstwa Ann Patchett.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Marta Warmke / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)