Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Spotkanie DKK w Trzeciewnicy. Tematem dyskusji była powieść "Czerwona ziemia"

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Tematem dyskusji podczas spotkania #Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy była tym razem powieść Marcina Mellera „Czerwona ziemia”.

Akcja powieści przebiega dwutorowo. Jednym z głównych bohaterów jest Wiktor Tilszer, uznanym reportażysta, który w młodości wiele podróżował po świecie i sporo ryzykował. W 1996 roku udał się do Afryki, którą przemierzył wzdłuż i wszerz. Po dwudziestu czterech latach, drugi z bohaterów, jego syn Marcin, zainspirowany przygodami ojca jedzie do Ugandy. Pomiędzy kolejnymi  kartkami powieści, wyczuwamy szorstką relację ojca z synem. Niewątpliwym atutem jest umiejscowienie akcji w malowniczej, tętniącej życiem czerwonej afrykańskiej ziemi. W książce wątki obyczajowo przygodowe bardzo zgrabnie połączono z sensacyjnymi co sprawia, że nie ma nawet chwili nudy. Znajdziemy w niej szybkie tempo i wiele niebezpiecznych sytuacji. Do tego przemyślane postacie i zaskakujący finał stanowią niekwestionowane zalety.

Jeśli więc chcecie zobaczyć kawałek Afryki i przeżyć mrożącą krew w żyłach przygodę, to zapraszamy do czytania.

Kolejną lekturę omawiać będziemy 19 czerwca. Serdecznie zapraszamy na spotkania.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)