Spotkania profilaktyczne dla uczniów. Prelekcje na temat bezpieczeństwa

fot. powierzone
Policyjna profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w dwóch #szkołach na terenie szubińskiej gminy. Podczas spotkań mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie, zachowaniu na jezdni oraz o kontaktach z osobami obcymi.
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej w Rynarzewie i Szkole Podstawowej w Kołaczkowie zostały zorganizowane spotkania profilaktyczne dla najmłodszych uczniów. Zajęcia prowadziła asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z szubińskim dzielnicowym sierż. szt. Adrianem Świtała.
Dzieci z klas I–III miały okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominali dzieciom, jak powinien zachowywać się pieszy uczestnik ruchu drogowego, którą stroną jezdni powinien się poruszać i jak zachowywać, gdy nadjeżdża pojazd. Mundurowi ostrzegali również, aby dzieci nie biegały po drodze, nie grały w piłkę, ani też nie wykorzystywały dróg, jako miejsca zabaw, gdyż może to być bardzo niebezpieczne. Policjanci informowali także, jak bezpiecznie jeździć rowerem, jak rowerzysta powinien zachowywać się na drodze oraz jak prawidłowo powinien być wyposażony jednoślad.
Wiele uwagi poświęcono też zasadom zachowania się w kontaktach z nieznajomymi. Mundurowi przestrzegali przed przyjmowaniem słodyczy od obcych oraz informowali, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy nieznajomy zaproponuje dziecku podwiezienie do domu.
Na zakończenie spotkania mundurowi przekazali dzieciom odblaski ufundowane przez Gminą Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina oraz Starostw Powiatowego.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria





Czytaj również
- Wycieczka do stolicy. Uczniowie Krzywoustego zwiedzali Warszawę
- Policjanci w szkole. Tematyka pogadanek dostosowana do wieku odbiorców
- Spływ kajakowy i ognisko z kiełbaskami. Wyprawa integracyjna uczniów
- "Bo warto być dobrym człowiekiem". Tydzień Wychowania w Dwójce
- Mundurowi z wizytą w szkole. Dzieci usłyszały wiele na temat bezpieczeństwa
"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.
(czytaj więcej)Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.
(czytaj więcej)Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.
(czytaj więcej)500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.
(czytaj więcej)