Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Spis stanu stada świń. Do kiedy trzeba złożyć dokumenty?

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Zgodnie z przepisami posiadacze świń muszą #raz na sześć miesięcy przeprowadzić spis stada (nie później niż do końca czerwca i grudnia).

Dokumenty złożone przez hodowców są przyjmowane za pośrednictwem aplikacji IRZplus lub w biurach powiatowych ARiMR. Na przekazanie spisu jest 7 dni od jego sporządzenia. Prawo dostarczenia formularza w formie papierowej przysługuje jedynie prowadzącym działalność o typie siedziba stada i rodzaju działalności:

 • chów lub hodowla,
 • pastwisko,
 • siedziba stada, w której dokonywany jest ubój zwierząt w celu produkcji mięsa na własny użytek.

Formularz do pobrania – otwórz

Źródło: ARiMR

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  prosiaczek, w dniu 08-12-2023 11:30:17 napisał:

  Biedne świnki. Te czerwono-zielone eko mafie nakażą za chwilę zbierać mocz i kał dla badań, aby kontrolować po jakim pastwisku świnie się szwendały i czy nie prowadziły działalności antysocjalistycznej. Zamordyzm postępuje w miarę rozwoju zgnilizny z Zachodniej Europy.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Nikos, w dniu 08-12-2023 21:31:32 napisał:

  A kiedy ubojnia w Kowalewie?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  polak, w dniu 09-12-2023 06:55:09 napisał:

  za komuny było tak samo liczono trzodę chlewną a obecna władza pokolenie komuny to samo robi - następcy niby demokracji chyba bolszewickiej

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Włościanka, w dniu 09-12-2023 11:14:39 napisał:

  Czy spiszą też urzędniczo-budżetową obsadę gmin, powiatów, województw i państwową? Jesteśmy najbogatszym w świnie; państwem na świecie!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)